ANIMAL PLANET HD - WRZESIEŃ W Z ŁOWCAMI JADU

ŁOWCY JADU (VENOM HUNTERS) zawitają w Animal Planet HD od czwartku 15 września o godzinie 21:00. Widzowie będą mogli uczestniczyć w kolejnym emocjonującym programie, ujawniającym kulisy nietypowych i niebezpiecznych zawodów – tym razem śledząc łowców jadu węży!

Co roku jadowite węże zabijają ponad 100 tysięcy ludzi, a kolejne tysiące pokąsanych trafiają do szpitali. Ale śmiertelnie groźny jad służy także do ratowania życia: robi się z niego surowice i antytoksyny ratujące życie ofiar węży, a także wykorzystuje się go do różnego rodzaju badań medycznych. Zapasy surowic są coraz mniejsze, toteż zapotrzebowanie na jad stale rośnie — ale pozyskiwać go potrafią tylko wyszkoleni profesjonaliści. Program Łowcy jadu ukazuje pracę czterech zespołów łowców węży podróżujących po świecie w poszukiwaniu najbardziej jadowitych gadów. Wszyscy oni lubią emocje związane z chwytaniem węży, ale najważniejszym celem ich pracy jest ratowanie ludzkiego życia. A praca jest naprawdę niebezpieczna: na bagnach Florydy, równinach Oklahomy, w australijskim buszu czy na pustyni w Arizonie łowcy na każdym kroku ryzykują życiem. Na świecie jest ponad 600 gatunków jadowitych węży: każdy, najdrobniejszy błąd może się okazać ostatnim.

3 miliony widzów w sierpniu nie kłamią, Polacy z zainteresowaniem oglądają programy przyrodnicze. Animal Planet HD cieszy się szczególnie wysokim dopasowaniem do grup widzów z wielkich miast i o zasobnym portfelu, osiągając AFF 207 w tej grupie.

DANE: NAM, 08.2016, COV, A4+, 6:00-20:59, SHR%, ADEX; Q2.2016 A16-19 VS. A16-49C50+INC3500+.