Polski weekend w Australian Open na antenach Eurosportu i w Eurosporcie Extra w Playerze

Iga Świątek i Hubert Hurkacz rozegrają w sobotę mecze 3. rundy Australian Open. W weekend o awans do ćwierćfinału pierwszego turnieju Wielkiego Szlema w roku powalczy z kolei Magdalena Fręch. Transmisje na antenach Eurosportu i w Eurosporcie Extra w Playerze.

Iga Świątek w trzeciej rundzie Australian Open zmierzy się z Lindą Noskovą. Spotkanie liderki rankingu ze sklasyfikowaną na 50. miejscu w rankingu WTA Czeszką będzie pierwszym spotkaniem sesji wieczornej na Rod Laver Arena, co oznacza, że rozpocznie się w sobotę o 9:00 czasu polskiego. Transmisji na antenie Eurosportu 1 towarzyszyć będzie studio prowadzone przez Piotra Karpińskiego, w którym o dotychczasowym przebiegu turnieju mówić będą Dawid Celt i Maciej Synówka. Mecz skomentują Marek Furjan i Radosław Szymanik. W nocy z piątku na sobotę – nie przed 3:30 – na John Cain Arena rozpocznie się mecz Huberta Hurkacza z Ugo Humbertem. Starcie wrocławianina z Francuzem skomentują w Eurosporcie 2 i Eurosporcie Extra w Playerze Lech Sidor i Dawid Olejniczak.

W niedzielę o awans do ćwierćfinału turnieju w Melbourne powalczy Magdalena Fręch. Polka, która w Australian Open osiągnęła już najlepszy wielkoszlemowy wynik w karierze zmierzy się z Coco Gauff.