Ostatni wielki tour w roku czas zacząć! Vuelta od soboty na żywo w Eurosporcie 1 i w Playerze

Przez najbliższe trzy tygodnie oczy miłośników kolarstwa będą zwrócone na Hiszpanię, gdzie rozegrany zostanie ostatni wielki tour w tym roku! Transmisje Vuelty od 26 sierpnia do 17 września tylko w Eurosporcie 1 i Eurosporcie Extra w Playerze.

Już w sobotę rozpocznie się ostatni wielki tour w tym roku, czyli Vuelta, która potrwa aż do 17 września. Tegoroczny wyścig dookoła Hiszpanii wystartuje w Barcelonie, a zakończy się w Madrycie. Peleton przejedzie ponad 3150 km, na które składają się cztery etapy płaskie, dwa etapy płaskie z finiszami na wysokości, sześć etapów pagórkowatych, siedem etapów górskich, jedna drużynowa jazda na czas i jedna indywidualna jazda na czas.

W peletonie zobaczymy dwóch Polaków: Łukasza Owsiana z Team Arkea Samsic oraz Kamila Gradka z zespołu Bahrain-Victorious. Na starcie Vuelty pojawią się wielkie gwiazdy na czele z trzykrotnym zwycięzcą wyścigu Primożem Rogliczem, dwukrotnym triumfatorem Tour de France Jonasem Vingegaardem (obaj Jumbo-Visma) oraz ubiegłorocznym zdobywcą czerwonej koszulki Remco Evenepoelem (Soudal-Quick Step). 

Wielkie ściganie w Hiszpanii skomentują niezastąpieni eksperci Eurosportu – Tomasz Jaroński, Adam Probosz i Dariusz Baranowski. Najważniejsze informacje o wyścigu oraz ciekawe materiały wideo z trasy Vuelty publikowane będą na stronie eurosport.pl oraz w mediach społecznościowych stacji.