Mistrzostwa świata we wspinaczce sportowej na żywo w Eurosporcie i Eurosporcie Extra w Playerze

Od 1 do 12 sierpnia w Bernie rozgrywane będą mistrzostwa świata we wspinaczce sportowej. Najważniejszym wydarzeniem dla polskich kibiców będzie rywalizacja we wspinaczce na szybkość, której faworytkami będą Aleksandra Mirosław, Natalia Kałucka i Aleksandra Kałucka. Transmisje wszystkich finałów w Eurosporcie Extra w Playerze. Finał speeda 10 sierpnia na żywo w Eurosporcie 1 i Playerze.

Mistrzostwa świata we wspinaczce sportowej to nie tylko najważniejsze wydarzenie sezonu, ale także możliwość zdobycia kwalifikacji olimpijskich na przyszłoroczne igrzyska w Paryżu. Polscy kibice szczególne nadzieje mogą wiązać ze startami Polek we wspinaczce na szybkość. Na starcie zobaczymy rekordzistkę świata Aleksandrę Mirosław, a także Natalię i Aleksandrę Kałuckie, zajmujące odpowiednio pierwsze i szóste miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata w speedzie w tym sezonie.

W Bernie toczyć będzie się rywalizacja w trzech specjalizacjach: boulder, lead i speed. Wszystkie finały dostępne będą na żywo i na żądanie w Eurosporcie Extra w Playerze. Ten najbardziej emocjonujący, czyli finał wspinaczki na szybkość, transmitowany będzie także w Eurosporcie 1. Walka o medale z udziałem Polek już 10 sierpnia od 20:00. Rywalizację skomentuje Jarosław Kowalski.