Kolarskie święto w Eurosporcie 1 i Playerze. Czas na Tour de France!

Najważniejszy wyścig kolarski świata rozpocznie się już 1 lipca. Eurosport 1 i Eurosport Extra w Playerze pokażą wszystkie etapy Tour de France od startu do mety z komentarzem Tomasza Jarońskiego i Dariusza Baranowskiego. 

Na starcie tegorocznego Tour de France stanie dwóch Polaków – Rafał Majka (UAE Team Emirates) oraz Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers). 110. edycja Tour de France wystartuje w Bilbao. Po starcie w Kraju Basków peleton przeniesie się do Francji, aby 23 lipca dojechać do mety na Polach Elizejskich w Paryżu. Kolarze przejadą wszystkie pięć pasm górskich we Francji: Pireneje, Masyw Centralny, Jurę, Alpy i Wogezy. Wśród 21 etapów Touru będzie osiem etapów płaskich, cztery pagórkowate, osiem górskich i jedna indywidualna jazda na czas. Peleton złożony ze 176 kolarzy z 22 grup przejedzie ponad 3400 km. 

Eurosport 1 i Eurosport Extra w Playerze pokażą każdy etap najsłynniejszego wyścigu kolarskiego świata od startu do mety. Na stronie eurosport.pl oraz w mediach społecznościowych Eurosportu transmitowane będą wszystkie najważniejsze informacje dotyczące Wielkiej Pętli. Wyścig skomentują Tomasz Jaroński i Dariusz Baranowski. W trakcie transmisji widzowie będą mogli poznać opinie i analizy legend kolarstwa: Alberto Contadora, Philippe’a Gilberta i Jensa Voigta.

Tour de France to nie tylko zacięta rywalizacja, mordercze podjazdy, błyskawiczne ucieczki i wyczerpujące pościgi. To także niesamowita podróż przez Francję i możliwość odkrycia uroków tego pięknego kraju. O wszystkim, co warto zobaczyć na trasie Wielkiej Pętli w cyklu "Tour de France turystycznie” publikowanym na Facebooku i Twitterze Eurosportu opowie znakomity komentator Tomasz Jaroński. Eurosport przygotował także sportowy przewodnik po Tour de France, czyli analizę najciekawszych tras etapów w wykonaniu jednego z najlepszych polskich kolarzy w historii – Dariusza Baranowskiego.

Tour de France Femmes

W dniu zakończenia Tour de France mężczyzn, rozpocznie się rywalizacja w Tour de France kobiet. Pierwszy etap odbędzie się w Clermont-Ferrand. Na zakończenie wyścigu – 30 lipca – odbędzie się jazda indywidualna na czas w Pau. O zwycięstwo w Tour de France Femmes powalczy Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM Racing).

Eurosport 1 i Eurosport 2 to główne kanały sportowe Warner Bros. Discovery w Polsce. Z kolei Eurosport Extra w Playerze to platforma dająca pełny dostęp do kanałów telewizyjnych, a także ogrom dodatkowego kontentu. Przez cały rok fani sportu mogą oglądać tam tysiące godzin transmisji z najważniejszych wydarzeń sportowych świata. Filarami oferty Eurosportu są m.in. trzy turnieje tenisowego Wielkiego Szlema; sporty zimowe, w tym skoki narciarskie i narciarstwo alpejskie; żużel na czele z cyklem Speedway Grand Prix; wyścigi kolarskie w tym wielkie toury; europejskie puchary w piłce ręcznej; snooker; sporty motorowe; wspinaczka sportowa i igrzyska olimpijskie.

Eurosport Extra dostępny w serwisie player.pl to niezrównana oferta dla fanów sportu. Pakiet obejmuje kanały linearne Eurosport 1 i Eurosport 2 oraz dodatkowe ekskluzywne transmisje, równoległe live streamy z najważniejszych wydarzeń, bogatą kolekcję VOD i obszerne archiwum treści sportowych. Użytkownicy Eurosportu Extra zyskują również dostęp do ogromnej biblioteki najlepszych filmów i seriali, tytułów Player Original, programów rozrywkowych, edukacyjnych, treści lifestyle, motoryzacyjnych, kontentu dla dzieci oraz newsów.