Mistrzostwa świata w lekkoatletyce od soboty na żywo w Eurosporcie 1 i Playerze

Na niecały rok przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich w Paryżu, widzowie Eurosportu 1 i Playera będą mieli okazję podziwiać w akcji gwiazdy lekkoatletyki podczas mistrzostw świata w Budapeszcie. Transmisje codziennie od 19 do 27 sierpnia w Eurosporcie 1 i Eurosporcie Extra w Playerze.

Mistrzostwa świata w Budapeszcie to najważniejsze wydarzenie w lekkoatletycznym kalendarzu 2023 roku. Na Węgrzech wystąpią największe gwiazdy lekkoatletyki, a wśród nich 67 reprezentantek i reprezentantów Polski na czele z Anita Włodarczyk, Pawłem Fajdkiem, Wojciechem Nowickim, Natalią Kaczmarek, Katarzyną Zdziebło, Ewą Swobodą, czy Pią Skrzyszowską. Przed rokiem w Eugene reprezentacja Polski zdobyła cztery medale – złoto Pawła Fajdka i srebro Wojciecha Nowickiego w rzucie młotem, a także dwa srebrne medale Katarzyny Zdziebło w chodzie na 20 i 30 km.

Mistrzostwa świata w Budapeszcie skomentują na antenie Eurosportu 1 i w Playerze Marek Rudziński i Janusz Rozum. W stolicy Węgier wysłannikami TVN Warner Bros. Discovery będą Robert Korzeniowski i Kacper Merk, którzy będą opowiadać o najważniejszych wydarzeniach mistrzostw codziennie o 9:00 na Facebooku Eurosportu. Przybliżą także rywalizację w Budapeszcie widzom TVN24 i Dzień Dobry TVN. Wywiady ze sportowcami publikowane będą w mediach społecznościowych Eurosportu oraz na stronie eurosport.pl.