Czas na pierwszy szlem tego roku! Australian Open w Eurosporcie i Eurosporcie Extra w Playerze

W nocy z soboty na niedzielę w Melbourne rozpocznie się pierwszy turniej Wielkiego Szlema w tym roku! Kanały Eurosportu pokażą najciekawsze mecze Australian Open, a każde spotkanie turnieju dostępne będzie na żywo i na żądanie w Eurosporcie Extra w Playerze.

Pierwszy turniej Wielkiego Szlema w sezonie rozpocznie się już w nocy z soboty na niedzielę. Rywalizacja w Melbourne zakończy się 28 stycznia. Dzień wcześniej rozegrany zostanie finał singla kobiet. Na antenach Eurosportu transmitowane będą najciekawsze mecze turnieju, w tym spotkania z udziałem reprezentantów Polski na czele z Igą Świątek. Eurosport Extra w Playerze pokaże na żywo każdy mecz z każdego kortu w Melbourne Park. 

Do grona komentatorów Australian Open w Eurosporcie dołączy Tomasz Smokowski. Widzowie usłyszą także Karola Stopę, Lecha Sidora, Dawida Olejniczaka, Michała Lewandowskiego, Marka Furjana, Witolda Domańskiego, Dawida Żbika, Macieja Łuczaka, Huberta Błaszczyka, Macieja Synówkę, Tomasza Wolfke, Radosława Szymanika, Dawida Celta, Annę Niemiec i Kingę Bimkiewicz. Na antenach Eurosportu jak zawsze poczynania najlepszych tenisistek i tenisistów analizować będą wielkie gwiazdy: John McEnroe, Mats Wilander, Boris Becker, Alex Corretja, Barbara Schett i Laura Robson. Po raz pierwszy w roli eksperta wystąpi Nick Kyrgios, australijski tenisista, zwycięzca Australian Open w deblu w 2022 roku. W studiach towarzyszących meczom Igi Świątek gośćmi Piotra Karpińskiego będą między innymi Dawid Celt, Maciej Synówka i Lech Sidor.

Wydarzenia z Melbourne dla widzów Eurosportu oraz kanałów TVN Warner Bros. Discovery relacjonować będzie Paweł Kuwik, który będzie przeprowadzał wywiady, opowiadał o atmosferze turnieju i rozmawiał z gośćmi w Australii w tym z Piotrem Sierzputowskim i Mariuszem Fystenbergiem.

W turnieju singlowym wystąpi czwórka Polaków: liderka rankingu WTA Iga Świątek, ubiegłoroczna półfinalistka turnieju Magda Linette, Magdalena Fręch oraz Hubert Hurkacz.