Australian Open od poniedziałku na żywo tylko na antenach Eurosportu i w Playerze

Pierwszy turniej Wielkiego Szlema to dwa tygodnie pełne sportowych emocji i meczów z udziałem największych gwiazd na czele z Igą Świątek! Każdy mecz rozpoczynającego się w nocy z niedzieli na poniedziałek Australian Open dostępny będzie na żywo i na żądanie w Eurosporcie Extra w Playerze. Najważniejsze spotkania transmitowane będą w Eurosporcie 1 i Eurosporcie 2.Widzowie Eurosportu obejrzą najważniejsze spotkania z komentarzem świetnych ekspertów m.in. Lecha Sidora, Karola Stopy, Dawida Olejniczaka, Marka Furjana, Witolda Domańskiego, Macieja Łuczaka i Huberta Błaszczyka. Ponownie usłyszą również opinie legend światowego tenisa – Matsa Wilandera, Aleksa Corretjy, Justine Henin, Johna McEnroe’a, Tima Henmana czy Barbary Schett. Każdy mecz turnieju dostępny będzie na żywo, na żądanie i bez reklam tylko w Eurosporcie Extra w Playerze.

Nowością podczas Australian Open będzie obecność w Melbourne wysłannika TVN Warner Bros. Discovery Pawła Kuwika. Będzie on przeprowadzał wywiady z tenisistkami i tenisistami, prowadził studio z udziałem Piotra Sierzputowskiego, a także relacjonował najważniejsze wydarzenia turnieju w TVN, TVN24 i w kanałach Eurosportu.

W ubiegłym roku Iga Świątek doszła do półfinału Australian Open. W tym sezonie Polka przystąpi do rywalizacji w Melbourne jako liderka rankingu WTA, najlepsza tenisistka 2022 roku i główna faworytka turnieju. Oprócz Świątek w głównej drabince w singlu zagrają także Magda Linette oraz Hubert Hurkacz. Na kortach w Melbourne zobaczymy także takie gwiazdy jak Ons Jabeur, Jessica Pegula, Caroline Garcia, a także Novak Djoković, Rafael Nadal, Casper Ruud i Stefanos Tsitsipas.