SEANS FILMOWY W ITVN

W każdy piątek zapraszamy Państwa na wyjątkowe premiery filmowe. W styczniu zaprezentujemy trzymający w napięciu francuski film sensacyjny, włoskie komedie z odrobiną czarnego humoru i niemiecko – holenderski dramat, który rozbawi Państwa aż do łez. Na seans filmowy w ITVN zapraszamy o godzinie 20.00 (CET – Berlin, Paryż), 20.00 (CST – Chicago) i 21.00 (EST – Nowy Jork, Toronto).

W pierwszy piątek miesiąca wyemitujemy „Zabić człowieka” - historię Matteo Belmonte, małomiasteczkowego jubilera, którego dręczą wyrzuty sumienia po tym jak zabił włamywacza. Matteo zostaje zatrzymany przez policję. Wzburza to lokalnych przedsiębiorców, którzy uważają go za bohatera i obrońcę swojego dobytku oraz najbliższych. Takie podejście nie odpowiada jego córce. Załamana dziewczyna odwiedza rodzinę zabitego i dowiaduje się, że osierocił on małe dziecko. W rodzinie Belmonte narasta kryzys. Matteo coraz częściej zapija smutki alkoholem. Czy uda mu się stanąć twarzą w twarz ze swoją przeszłością?

12 stycznia zapraszamy na perypetie bohaterów filmu „Facet dla mojej żony”. Simone, pantoflarz, bojący się swojej despotycznej i odreagowującej na nim frustracje żony, chce się z nią rozwieść. W tym celu wynajmuje playboya - mitycznego Falco. Odrobinę podstarzały playboy ma przypadkiem spotkać się z Camillą i nawiązać z nią bliską relację. Pod wpływem tej znajomości kobieta zmienia się nie do poznania. Simone zaczyna się więc zastanawiać, czy rzeczywiście powinien się z nią rozwieść...

W kolejny piątek zaprezentujemy film „Nena”, który otrzymał Kryształowego Niedźwiedzia - Nagrodę Międzynarodowego Jury Generacji 14plus - na festiwalu Berlinale w 2015 roku. To historia nastolatki mieszkającej na holenderskiej prowincji, którą wyróżnia łobuzerskie i niepokorne zachowanie oraz fascynacja punkiem oraz baseballem. Jej głównym problemem jest ciężko chory ojciec, przykuty do wózka inwalidzkiego. Po raz kolejny próbował on popełnić samobójstwo, nie widząc sensu w dalszym życiu z nieuleczalną chorobą. Dziewczynie udaje się jednak nawiązać z nim lepszy kontakt. Czy odwiedzie go od kolejnych prób samobójczych?

Natomiast 26 stycznia  pokażemy, jak może przebiegać depresja psychoanalityka. Głównym bohaterem filmu „Stuknięci i szczęśliwi” jest Marcello, wzięty i cieszący się sławą psychoanalityk. W swym bogato urządzonym gabinecie przyjmuje nowych pacjentów, a kolejka do niego wciąż się wydłuża. Pewnego dnia, podczas treningu łuczniczego, Marcello zaczyna odczuwać problemy ze wzrokiem. Konsultacje u kolejnych lekarzy przynoszą druzgocącą diagnozę - mężczyzna za kilka tygodni całkowicie oślepnie. Pod wpływem tej wiadomości Marcello decyduje się zakończyć swoją karierę. Jego sekretarka, Silvia oraz część jego pacjentów nie potrafią tego zaakceptować. Postanawiają pomóc Marcello i podejmują akcję ratunkową. Czy zakończy się ona sukcesem?

Więcej informacji na www.itvn.pl

TEKST NA PODSTAWIE MATERIAŁÓW OD DYSTRYBUTORÓW