ITVN - PYSZNE PERU

Kreatorka smaku, wielbicielka Ameryki Południowej, słynna restauratorka – Magda Gessler tym razem wyruszyła w kulinarną podróż po Peru. Zjadła pieczoną świnkę morską, łowiła ośmiornice oraz odwiedziła największy na świecie bank kartoflanych zarodków. Na dokument TVN Style „Pyszne Peru” zapraszamy widzów ITVN w czwartek 15 czerwca o godzinie 18.15 (CET – Berlin, Paryż), 18.10 (CDT – Chicago), 19.10 (EDT – Nowy Jork, Toronto).

Limie - peruwiańskie miasto jest często nazywane „nową kulinarną stolicą świata”. Krzyżują się tu tradycje kuchni andyjskiej, amazońskiej i smaki charakterystyczne dla wybrzeży Pacyfiku. To właśnie tu kartofle szykują się do misji na Marsa. Niewiarygodne? Prowadząca odwiedziła Instytut Ziemniaka, gdzie we współpracy z NASA naukowcy opracowują plan hodowli tego warzywa na Czerwonej Planecie. Magda Gessler nie byłaby sobą, gdyby nie spędziła trochę czasu w kuchni, gdzie przygotowała tradycyjne indiańskie danie „pachamanca”. Poznała recepturę najlepszego „ceviche” – narodowej potrawy z surowej ryby, odwiedziła lokalne targi i spróbowała wielu egzotycznych owoców.

Przyszła też pora na prawdziwe kulinarne wyzwania. Magda nie odmówiła zjedzenia pieczonej świnki morskiej i zupy z dodatkiem rybiej spermy. Tej ostatniej spróbowała w restauracji, gdzie kucharz posiada doktorat z chemii i tworzy swoje dania przy użyciu tylko jednej patelni. Nie obyło się także bez spotkania z lokalnym szamanem, który próbował zdiagnozować i wyleczyć restauratorkę przy pomocy bardzo niekonwencjonalnego narzędzia. Jakiego? Przekonają się Państwo, oglądając dokument „Pyszne Peru”. Zapraszamy do ITVN!

Więcej informacji na itvn.pl

MATERIAŁY TVN STYLE