TVN24 BIZNES I ŚWIAT W OFERCIE PREMIUM TV OD 1 STYCZNIA

TVN24 Biznes i Świat będzie kanałem o tematyce rynkowej i międzynarodowej, powstałym w wyniku przekształcenia TVN CNBC i posiadającym wyjątkową ofertę informacyjną dla osób zainteresowanych wiadomościami gospodarczymi i zagranicznymi. Widzowie otrzymają innowacyjny przekaz informacyjny autorstwa uznanych dziennikarzy i redaktorów, którzy będą analizować, w jaki sposób wydarzenia światowe wpływają na polską gospodarkę i na życie Polaków.

“Uruchomienie TVN24 Biznes i Świat jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na  wysokiej jakości treści o tematyce międzynarodowej. Coraz większa grupa widzów dostrzega, jak istotne są nasze powiązania gospodarcze i polityczne z Europą i resztą świata. Jednocześnie na rynku istnieje luka – media elektroniczne oferują bardzo mało relacji z wydarzeń za granicą podawanych z polskiej perspektywy. TVN24 Biznes i Świat będzie dostarczać widzom najnowsze wiadomości i informacje z rynków finansowych, konkurując z kanałami zagranicznymi, stanowiąc wzór na polskim rynku.” - powiedział Adam Pieczyński, członek zarządu TVN ds. programów informacyjnych oraz redaktor naczelny TVN24 i TVN CNBC.

 

W skład kierownictwa redakcji TVN24 Biznes i Świat wejdą od lat związani z TVN24 Rafał Wojda (redakcja Biznes) i Jacek Stawiski (redakcja Świat). Redaktorem naczelnym będzie Adam Pieczyński, a jego zastępcą Sebastian Podkościelny. Do obecnego grona dziennikarzy biznesowych dołączą znani komentatorzy zajmujący się tematyką międzynarodową: Ewa Ewart, Bartosz Węglarczyk, Jacek Pałasiński i Maciej Wierzyński. TVN24 Biznes i Świat będzie także na stałe współpracować z ekspertami zajmującymi się poszczególnymi rejonami świata.

„Kanał TVN24 Biznes i Świat stanowi unikatowe narzędzie dotarcia do up-marketowej grupy konsumentów. Aktualnie na polskim rynku mediowo - reklamowym nie istnieje kanał o podobnym profilu programowym, stąd niezwykle cieszy nas jego obecność w ofercie Premium TV. Z naszych doświadczeń wynika, że jest grupa Klientów poszukująca treści biznesowych. Dlatego z jednej strony zaoferujemy im obecność spotową, a z drugiej bogaty wachlarz możliwości komunikacji niestandardowej.” - mówi Andrzej Karasowski, szef Premium TV.

Stacja będzie miała nową oprawę graficzną. Opracowane w jej ramach logo TVN24 Biznes i Świat posiada elementy wspólne z logotypem kanału TVN24, a jednocześnie zawiera odniesienia do tematyki biznesowej i międzynarodowej, stanowiących główną oś oferty programowej stacji.

Trwają prace nad budową nowoczesnego, wielofunkcyjnego studia TVN24 Biznes i Świat. Powstanie ono w lokalizacji dotychczasowego studia TVN CNBC, w wyniku gruntownej przebudowy, zmiany aranżacji i wystroju.