GORĄCZKA ZŁOMU I KLAN Z ALASKI JUŻ W LISTOPADZIE W DISCOVERY CHANNEL!

Listopad w Discovery Channel zapowiada się niezwykle ciekawie! Kanał przygotował wiele interesujących pozycji programowych, które trafią w gusta nawet najbardziej wymagającego widza!

GORĄCZKA ZŁOMU

Andy Cohen to maniak samochodów i człowiek uzależniony od adrenaliny, ale przede wszystkim - niezmordowany przedsiębiorca. Jego ojciec, Bobby, pracuje w przemyśle złomowym od dziesięcioleci, ale nie lubi podejmować ryzyka. W efekcie między ojcem a synem dochodzi do ostrych konfliktów. Aby utrzymać swoje firmy Andrew, Bobby i ich ekipy szukają ukrytych skarbów, polują na najlepsze umowy i zarabiają na tym, co inni wyrzucili, uznając to za zbędne. Czy uda im się przetrwać, odnajdując kolejne złomowe cenne znaleziska?
Od soboty, 3 listopada, godz. 11:00

KLAN Z ALASKI

Głęboko w alaskańskiej głuszy, z dala od cywilizacji, mieszka niezwykła rodzina. To Billy Brown, jego żona Ami i siódemka ich dorosłych dzieci. Nie przypominają typowej amerykańskiej rodziny. Na przekór zwyczajom i przyjętym standardom, zupełnie inaczej  patrzą  na  komfort  życia.  Na  co  dzień  żyją w totalnej izolacji od reszty świata. Nie spotykają nikogo  poza  członkami  swojej  rodziny  przez  sześć,   a nawet dziewięć miesięcy w roku. Sami siebie nazywają „wilczym stadem". Z czasem wykształcili własny, unikalny akcent i dialekt, którego nie zna nikt poza nimi. W tej serii zobaczymy, jak Brownowie przenoszą się z Alaski w góry w stanie Waszyngton po tym, jak Ami musi poddać się leczeniu raka płuc. Rodzina  chce  tam  zbudować  nowy  dom  i  nadal żyć z dala od cywilizacji. Przed nimi nowe możliwości — ale też nowe wyzwania. Zbliża się zima. Czy poradzą sobie z niesprzyjającymi warunkami? Co tym razem ich zaskoczy?
Od czwartku, 8 listopada, godz. 22:00

POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI

Niezwykłe historie Polaków, którzy pasjonują się rekonstrukcjami historycznymi. Program umożliwia widzom ponowne przeżycie znanych wydarzeń, które na zawsze zapisały się na kartach naszych dziejów. Prowadzący program, Krzysztof Unrug, sam będzie uczestnikiem starć, w każdym z nich narażając się na potężne ciosy i ciężkie kontuzje. W programie zobaczymy spektakularne sceny batalistyczne, widowiskowe  ujęcia,  które  robią  wrażenie  niczym  z wielkich wojennych produkcji fabularnych. „Powrót do przeszłości" to także przewodnik po intrygujących ciekawostkach historycznych, począwszy od tego, czym posilali się żołnierze w każdej z epok, gdzie spali,  jak  opatrywali  rany,  a  skończywszy  na  tym, z czego zrobione były ich zbroje czy mundury.
Od niedzieli, 11 listopada, godz. 12:00

WYPRAWA PO SKARB INKÓW

Jak  podają  legendy,  w  dalekiej  dolinie  położonej w zachodniej Boliwi ukryta jest ogromna ilość złota. W ciągu ostatnich trzech wieków setki osób zginęły, starając się znaleźć ten niewyobrażalny skarb, wart być może nawet 2 miliardy dolarów. Nadszedł czas na kolejnych śmiałków! Dzielna grupa nieustraszonych poszukiwaczy skarbów, „uzbrojona" w nowe wskazówki i wiedzę zdobytą przez poprzedników w okresie ostatnich stu lat, sięga po najnowsze zdobycze techniki, aby zbadać niebezpieczną dolinę rzeki Sacambaya. Wyprawa jest niezwykle ryzykowna. Już na samym początku poszukiwacze muszą przeprawić się przez wysokie Andy, zmagając się z osuwiskami w rejonie Yungas, na szosie zwanej „drogą śmierci". Jeśli jednak uda im się rozwiązać zagadkę doliny rzeki Sacambaya, być może znajdą drogę do bajecznej fortuny...
Od poniedziałku, 26 listopada, godz. 22:00