Creme de la creme kolarstwa, czyli wielkie toury w Eurosporcie!

Trzy najważniejsze kolarskie wyścigi świata zbliżają się wielkimi krokami, a to oznacza setki godzin emocjonujących transmisji w Eurosporcie! Od 8 do 30 maja najlepsi kolarze świata będą rywalizować w Giro d’Italia, w dniach 26 czerwca – 18 lipca peleton zmierzy się z trasą Tour de France, a od 14 sierpnia do 5 września rozegrana zostanie Vuelta. Każdy z tych wyścigów pokaże na żywo tylko Eurosport!

Już w maju fani kolarstwa będą mogli rozsiąść się wygodnie i rozkoszować pięknym widokami, niezrównanym komentarzem i fenomenalną walką w pierwszym wielkim tourze w tym roku – Giro d’Italia. W peletonie powinniśmy zobaczyć czterech Polaków: Tomasza Marczyńskiego (Lotto-Soudal), Łukasza Wiśnowskiego (Team Qhubeka), Macieja Bodnara i Cesare Benedettiego (BORA-Hansgrohe). Ten ostatni niedawno otrzymał polskie obywatelstwo.

Wyścig wystartuje 8 maja w Turynie, na przestrzeni 21 etapów przetnie Półwysep Apeniński, a peleton wjedzie na metę w Mediolanie 30 maja. Wśród faworytów Giro należy wymienić przede wszystkim Egana Bernala (Ineos Grenadiers), Simona Yatesa (Team BikeExchange), Vincenzo Nibalego (Trek Sagafredo) i Ramco Evenepoela (Deceuninck-Quick-Step).

Pod koniec czerwca rozpocznie się najważniejszy kolarski wyścig na świecie, czyli Tour de France. Wielka Pętla wyruszy 26 maja z Brestu. Początkowo peleton będzie się ścigał w Bretanii, a na całej trasie przemierzy 9 regionów i 31 departamentów. Tradycyjnie meta znajdzie się na Polach Elizejskich w Paryżu. W Tour de France prawdopodobnie będziemy mieli okazję oglądać między innymi Rafała Majkę (Team Emirates) i Michała Kwiatkowskiego (Ineos), którzy będą pomagali liderom swoich drużyn w walce o słynną żółtą koszulkę.

Na przełomie sierpnia i września kolarze udadzą się do Hiszpanii, aby przejechać 3336 km w wyścigu dookoła Hiszpanii! La Vuelta rozegran zostanie w całości na terytorium Hiszpanii – peleton wystartuje z Burgos 14 sierpnia i wjedzie na metę 5 września w Santiago de Compostela. Emocje na najwyższym poziomie gwarantowane!