W MAJU PLANETE+ POSZERZA HORYZONTY

W maju Planete+ zaprasza widzów na premiery serii dokumentalnych w pasmach Hit Planete+, Historia, Szok Dok, a także Dzika Natura:

HISTORIA EUROPEJSKIEJ KLASY PRACUJĄCEJ

Błyskotliwa, 4-odcinkowa seria o ludziach pracy. O robotnikach i ich walce o prawa obywatelskie i pracownicze. Brzmi mało sexy? A zatem zobacz tę inteligentną serię telewizji Arte - a przekonasz się, jak bardzo to, co stało się w XVIII i XIX wieku w manufakturach, szwalniach, fabrykach i kopalniach Anglii, Niemiec i Francji wpływa do dziś na Twój status człowieka, obywatela, pracownika. Wnioski nie zawsze pocieszające, historie nie zawsze smutne. 

EMISJA: OD 2 MAJA, NIEDZIELA, GODZ. 22:00

ZBUDUJMY TO JESZCZE RAZ!

Architekci, historycy, inżynierowie i budowlańcy zastanawiają się, jak dzisiaj zbudowaliby piramidę Cheopsa, rzymskie akwedukty, Notre Dame, Koloseum, i, a po co się ograniczać, Wielki Mur Chiński i Arkę Noego? Zabawna seria o wielkich dziełach architektury opowiedziana z amerykańską werwą i zaskakującymi wnioskami o naszych przodkach. O nas samych również, bo dzisiejsi fachowcy zawsze zrobiliby to inaczej, lepiej.

EMISJA: OD 3 MAJA, PONIEDZIAŁEK, GODZ. 22:00

WITAJ W PIEKLE 1

Sebastian Perez Pezzani i jego niezwykły zmysł do wkręcania się w niebezpieczne sytuacje i środowiska. Turystyka na opak - w Argentynie trafia do najbardziej niebezpiecznych slumsów, na Filipinach spotyka się z baronem narkotykowym, w Meksyku jedzie "pociągiem śmierci", a w Boliwii idzie do więzienia Palmasol. A wszystko to zrobione z wdziękiem , humorem i ludzkim spojrzeniem na swoich nie zawsze miłych i bezpiecznych bohaterów.

EMISJA: OD 5 MAJA, ŚRODA, GODZ. 22:00

DZIKIE ZWIERZĘTA W MIASTACH AMERYKI

W ciągu ostatnich 40 lat ponad połowa dzikich zwierząt żyjących na terenie Ameryki Północnej wyginęła, a lista zagrożonych gatunków wciąż się powiększa. To zjawisko jest oczywiście związane z niszczeniem oraz zajmowaniem przez człowieka coraz większych terenów naturalnych, które są domem dla wielu gatunków zwierząt. Jednak ostatnimi czasy obserwuje się eksplozję populacji dzikich zwierząt, a to paradoksalne zjawisko jest najbardziej widoczne właśnie w Stanach Zjednoczonych. Pumy w przydomowym ogródku, łoś spacerujący po ulicy w centrum, lisy mieszkające w parkach, czy niedźwiedzie stołujące się w śmietnikach. Dokument przestawia spojrzenie na dziką faunę Ameryki Północnej, pełne zabawnych, a niekiedy mrożących krew w żyłach epizodów.

EMISJA: OD 8 MAJA, SOBOTA, GODZ. 16:00

Planete+ to kanał, który pomaga zrozumieć wyjątkowy, skomplikowany i wciąż zmieniający się świat, w którym żyjemy. Stawia trudne pytania, na które nie ma prostej odpowiedzi. Przedstawia interesujące programy, które zaspokajają ciekawych świata widzów co przekłada się na wyniki stacji. Po pierwszym kwartale bieżącego roku, udział widowni Planete+ w grupie komercyjnej z miast wzrósł o 53% w stosunku do ubiegłego roku w tym samym okresie!

DANE: NAM, Q1 2021 vs. Q1 2020, A16-49 C50K+, 06:00:00-25:59:59.