W LUTYM KUCHNIA+ DOSTARCZA SMAKÓW Z RÓŻNYCH ZAKĄTKÓW ŚWIATA

POSZUKIWACZE SMAKÓW 2

Wielka podróż w poszukiwaniu prawdziwego smaku jedzenia.

W czasach, gdy żywność produkowana jest masowo, a hodowle coraz bardziej niż swojskie zagrody przypominają chemiczne laboratoria, pojawia się coraz większa potrzeba, aby sięgać do źródeł. Twórcy serii dokumentalnej "Poszukiwacze smaków" postanowili wyjść jej naprzeciw i zabrać widzów w podróż po świecie alternatywnych inicjatyw rolniczych i tradycyjnych gospodarstw. A wszystko po to, by odkryć prawdziwy smak jedzenia.

PREMIERA: NIEDZIELA, 2 LUTEGO, GODZ. 13:30

KULINARNE SAFARI – WODA

Seria dokumentalna „Kulinarne safari - woda” to nie tylko gotowanie wspaniałych dań z owoców morza, ale także tradycje dotyczące ich połowu oraz konserwacji.

W całej serii przyjrzymy się dokładnie pracowitym kobietom i mężczyznom z najróżniejszych zakątków świata, Senegalu, Grecji, Peru, Tajlandii czy Brazylii, którzy są odpowiedzialni za dostarczanie oraz przyrządzanie owoców morza. Od najlepszych nurków, przetwórców oraz szefów kuchni dowiemy się w jaki sposób prowadzone są połowy, konserwacja, a także przyrządzanie potraw na bazie ryb, skorupiaków i „morskich warzyw”. Ludzie, którzy traktują owoce morza jako podstawę swojej diety podzielą się z nami swoimi cennymi przepisami i technikami.

PREMIERA: WTOREK, 4 LUTEGO, GODZ. 15:00

AINSLEY ROZGRYZA ŚWIATOWY STREETFOOD

Brytyjski kucharz i prezenter telewizyjny, Ainsley Harriott, wyrusza w kulinarną podróż po najciekawszych zakątkach świata, aby spróbować najbardziej autentycznych lokalnych potraw. Harriott poznaje streetfood i czerpie z niego oryginalne inspiracje.

Ainsley Harriot stwierdził, że podczas swoich zagranicznych podróży, rodzinnych wakacji, czy też wyjazdów służbowych, zawsze wybierał „bezpieczne opcje” w lokalnym menu. Ale teraz nadszedł czas na zmiany. Brytyjski kucharz chce wypróbować nowe, autentyczne dla danej kultury smaki i w tym celu wybiera się w dziesięć różnych zakątków świata. Z pomocą lokalnych blogerów kulinarnych, Ainsley będzie odkrywał tętniące życiem oraz pysznym zapachem boczne uliczki pełne streetfoodowych straganów.

PREMIERA: SOBOTA, 8 LUTEGO, GODZ. 17:00

COOK NEWS

"cook news" to kulinarny program informacyjny na antenie Kuchni+. Jest serwowany przez stację raz w tygodniu. W menu znajdą się informacje o wydarzeniach w świecie gastronomicznym i kulinarnym, premierach książek kulinarnych, nowych produktach spożywczych, gadżetach kulinarnych i sprzętach AGD.

Widzom o zaostrzonym apetycie "cook news" proponuje dania specjalne: wizyty z kamerą w znanych i dobrych restauracjach, a także spotkania z szefami kuchni. Żadne wydarzenie kulinarne nie umknie uwadze ekipy magazynu. W każdym odcinku przedstawione zostaną najważniejsze wydarzenia z danego tygodnia.

PREMIERA: NIEDZIELA, 9 LUTEGO, GODZ. 17:30

Kuchnia+ to pierwszy polski kanał o tematyce kulinarnej, którego ideą jest poszerzanie kulinarnych horyzontów, promocja zdrowego stylu życia oraz dostarczanie inspiracji do przygotowywania nowoczesnych i smacznych potraw. Stacja ma wysoki indeks dopasowania wśród kobiet: z miast AFF 326 (W25-54 C50K+), które zajmują wysokie stanowiska AFF 276 (W20-59 Top Managment) oraz  posiadają wykształcenie wyższe AFF 231 (W20-54 Edu High). W jakościowej grupie kobiet z miast stacja uzyskała w czwartym kwartale udziały na poziomie 0,2% SHR, a przed telewizorami zgromadziła średnio 2,8 mln widzów.

Dane: NAM, AFF vs A16-49, 06:00-25:59, X-XII 2019, SHR% W16-49 C50K+ X-XII 2019, COV A4+ Q4 2019.