W 2015 ROKU WYJĄTKOWA INICJATYWA I KOLEJNE NOWOŚCI NA ANTENIE NAT GEO WILD!

W 2015 roku kanał Nat Geo Wild przygotował dla widzów wyjątkowe wydarzenie telewizyjne, a także wiele nowości programowych. Stacja dzięki niesamowitym obrazom i fascynującym historiom zabierze swoich fanów w wyjątkowe podróże do świata zwierząt.

Liczba lwów, tygrysów, jaguarów i innych dzikich kotów na świecie maleje z każdym dniem. Codziennie wielkie koty padają ofiarą utraty i degradacji siedlisk, a także drastycznej ingerencji człowieka w ich środowisko. W celu zwalczenia tej krytycznej sytuacji Towarzystwo National Geographic wraz z grupą badaczy i ekspertów stworzyło wyjątkową, międzynarodową akcję - Big Cats Initiative. Organizowana co roku inicjatywa ma na celu wspieranie i budowanie świadomości na temat ochrony wielkich kotów. W związku z akcją kanał Nat Geo Wild miesiąc luty dedykuje właśnie dzikim kotom. Dzięki dedykowanemu programingowi stacja przybliży widzom życie tych wspaniałych drapieżników. Autorzy programów zaprezentują wzruszające i poruszające historie wielkich kotów, a także ludzi walczących o ich przetrwanie.

PORAŻKA DRAPIEŻNIKA

W 2015 roku oprócz wyjątkowej inicjatywy kanał Nat Geo Wild zaprezentuje widzom pełną zaskakujących faktów i zdarzeń z życia drapieżników nowość - „Porażka drapieżnika”. Aż trudno uwierzyć, że tak wytrawny łowca jak lew dopiero za piątym razem dopada i zabija swoją ofiarę lub że orki najlepiej działają w stadzie, a czarna mamba nie zawsze jest tak precyzyjnym zabójcą jak mogło by się wydawać! W programie każde niepowodzenie drapieżnika mierzone jest za pomocą 6 filtrów. Rozmiar, posiadana broń, poziom agresji, współpraca w grupie, strategia i szybkość – te kryteria decydują o tym, czy napastnik osiągnie spektakularny sukces, czy też zaliczy równie spektakularne niepowodzenie.

Emisje od czwartku, 29 stycznia, godz. 18:00