Tygodnie wypełnione sportowymi emocjami w Eurosporcie!

Najbliższe tygodnie dla wszystkich fanów sportów zapowiadają się wprost niesamowicie! Stacja pokaże na żywo między innymi Australian Open, mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim, biathlonie i narciarstwie klasycznym oraz kolejne konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich, w tym morderczy cykl Raw Air i zakończenie sezonu w Planicy.

Tenisowe święto w Melbourne

Podczas pierwszego w tym roku turnieju Wielkiego Szlema zobaczymy największe gwiazdy światowego tenisa, w tym Igę Świątek, Huberta Hurkacza i Kamila Majchrzaka. Eurosport jako jedyna stacja w Polsce pokaże na żywo wszystkie najważniejsze spotkania Australian Open rozgrywanego od 8 do 21 lutego.

W Melbourne zobaczymy trójkę polskich singlistów – Huberta Hurkacza, Kamila Majchrzaka i Igę Świątek. Eurosport 1 i Eurosport 2 pokażą na żywo wszystkie najważniejsze mecze Australian Open, w tym spotkania Polaków. Widzowie będą mogli usłyszeć znakomitych komentatorów Eurosportu między innymi Karola Stopę, Witolda Domańskiego, Joannę Sakowicz-Kostecką, Dawida Olejniczaka, Michała Przysiężnego, Tomasza Wiktorowskiego, Marka Furjana, Macieja Synówkę i Lecha Sidora. Do zespołu komentatorskiego na Australian Open dołączą Dawid Celt oraz Gabriela Załoga, sędzia międzynarodowa, która sędziowała między innymi ćwierćfinały Roland-Garros i US Open oraz igrzysk olimpijskich.

Zimowe mistrzostwa świata

Przez blisko dwa tygodnie najlepsze alpejki i najlepsi alpejczycy świata będą rywalizować w Cortina d’Ampezzo o medale mistrzostw świata. Polscy kibice mogą wiązać duże nadzieje ze startami Maryny Gąsienicy-Daniel, która w tym sezonie prezentuje bardzo wysoką formę. W ostatnich miesiącach kilka razy zajęła miejsca w okolicach pierwszej dziesiątki Pucharu Świata, przede wszystkim w gigancie. Ta konkurencja zostanie rozegrana 18 lutego. Wcześniej widzowie Eurosportu obejrzą walkę o medale w kombinacji, supergigancie, zjeździe, gigancie równoległym i drużynowym slalomie równoległym. Na zakończenie mistrzostw – 20 i 21 lutego – rozegrane zostaną slalomy.

Niemal równolegle do mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim toczyć będzie się walka o medale biathlonowych mistrzostw świata w Pokljuce. Niedawne sukcesy Moniki Hojnisz-Staręgi i Kamili Żuk na mistrzostwach Europy rozpalają nadzieje, że mimo niezbyt dobrego początku sezonu, Polkom udało się zbudować formę na najważniejszą imprezę. Mistrzostwa świata w biathlonie skomentuje duet Tomasz Jaroński – Tomasz Sikora.

Na przełomie lutego i marca w Oberstdorfie rozegrane zostaną mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Tylko w Eurosporcie widzowie będą mogli zobaczyć każdy skok kobiet i mężczyzn w kwalifikacjach i konkursach! Jak spiszą się Polacy na czele z Dawidem Kubackim i Kamilem Stochem? Pasjonujące transmisje z komentarzem Marka Rudzińskiego i Igora Błachuta już od 23 lutego!