TVN7 – ELEKTRYZUJĄCE SERIALOWE NOWOŚCI & ATRAKCYJNA OFERTA FILMÓW DOKUMENTALNYCH NA WIOSNĘ 2017

Od początku roku TVN7 nie zwalnia tempa! Od stycznia stacja osiągnęła SHR na poziomie 3,5% przyciągając średnio ponad 95 tys. widzów z grupy wiekowej 16-49! Kanał radzi sobie bardzo dobrze także w grupie kobiecej, zyskując SHR = 3,6% oraz średni AMR na poziomie 54 tys. widzów.

Sezon wiosenny w TVN7 otworzyła serialowa nowość – „LUCYFER”, który swoją premierę miał 5 marca. Pierwszy odcinek serialu osiągnął SHR = 8,25%! Emisja wszystkich premier wyemitowanych do tej pory wygenerowała średni SHR na poziomie 6,25% (A16-49), a wśród odbiorców z miast aż 7,2%!

„Lucyfer” to amerykański serial kryminalny zrealizowany na podstawie znanego komiksu autorstwa Neila Gaimana i Sama Kietha, wydawanego przez DC Comics. Lucifer Morningstar (w tej roli Tom Ellis) porzuca piekło i postanawia rozpocząć nowe życie w Los Angeles, gdzie prowadzi luksusowy piano bar. Poznaje tam detektyw Chloe Decker (Lauren German), której nieoficjalnie pomaga rozwiązywać kolejne zagadki kryminalne. Wykorzystuje przy tym swoją nieśmiertelność oraz inne nadprzyrodzone talenty.

Serial „Lucyfer” to piekielnie dobra rozrywka dla wszystkich fanów amerykańskich seriali.

Emisja: niedziela, godz. 22:35

Wiosną kanał TVN7 może pochwalić się również rozbudowaną ofertą filmów dokumentalnych, których emisje rozpoczną się już 3 kwietnia! Produkcje te to propozycja dla ambitnego widza, który poszukuje nietuzinkowej, zmuszającej do refleksji alternatywy do codziennej rozrywki. Filmy zaproponowane przez stację poruszają trudne, dotykające różnych dziedzin życia, tematy. Są to wielokrotnie nagradzane produkcje, tworzone przez wybitnych reżyserów i dokumentalistów. Wśród tytułów widzowie znajdą takie pozycje jak:

„ZASZCZEPIENI” – Dokument, w którym amerykański naukowiec – Dr Brian Hooker ujawnia nadużycia amerykańskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), które prowadziło badania dotyczące szczepionki przeciwko śwince i różyczce (MMR) a jej związkiem z autyzmem. Hooker dowiaduje się, że CDC pominęło w swym raporcie kluczowe dane ujawniające związek przyczynowo-skutkowy między szczepionką MMR a chorobą, na skutek czego drastycznie wzrosła liczba autystycznych dzieci.
Emisja: 3 kwietnia, godz. 22:00

„DARKNET: DRUGIE DNO INTERNETU” – Film dokumentalny, który odkrywa nieznany wizerunek cyber-świata, pełnego tajemnic i mrocznych zakamarków. Darknet to alternatywne miejsce, które nie jest dostępne dla każdego. Handel bronią czy narkotykami to tylko niektóre z tematów poruszanych w tym wirtualnym świecie.
Emisja: 10 kwietnia, godz. 22:00

„MEA MAXIMA CULPA: MILCZENIE KOŚCIOŁA” – Szokujący dokument o mrocznych sprawach przedstawicieli katolickiego kleru. Punktem wyjścia dla twórców była historia czterech niesłyszących mężczyzn, którzy w dzieciństwie byli molestowani przez księdza. To właśnie Ci mężczyźni jako pierwsi w USA postanowili przerwać zmowę milczenia i ujawnili publicznie nazwisko katolickiego księdza, który dokonał potwornego czynu. Dzięki tym wyznaniom i wnikliwemu śledztwu realizatorów dokumentu, zostaje odkryta tajemnica ponad 200 przypadków molestowań głuchych dzieci w szkołach, które były pod opieką Kościoła katolickiego.
Emisja: 24 kwietnia, godz. 22:00

SALEM: HISTORIA CZWÓRKI Z SAN ANTONIO – Niewiarygodnie prawdziwa i poruszająca historia o straszliwym prześladowaniu i szykanowaniu czterech latynoskich lesbijek - Elizabeth Ramirez, Cassandry Rivery, Kristie Mayhugh oraz Anny Vasquez. Kobiety zostały niesłusznie oskarżone o udział w gangu, który dopuścił się gwałtu na dwóch dziewczynkach.
Emisja: 1 maja, godz. 22:00

HOLY HELL – Amerykański film dokumentalny ukazujący działalność alternatywnej grupy medytacyjnej - Buddhafield z Zachodniego Hollywood-u. Will Allen, będący uczestnikiem grupy przez 22 lata, jednocześnie pełniąc rolę dokumentalisty, gromadził materiały, na których zarejestrował intymny, nigdy przedtem niewidziany świat wewnątrz sekty. Dokument „Holy Hell” to połącznie materiałów Allena ukazujących ówczesne wydarzenia z wywiadami byłych członków kultu oraz grupą działającą na Hawajach.
Emisja: 8 maja, godz. 22:00

IN THE NAME OF THE GENE: CZY GENY DECYDUJĄ O WSZYSTKIM? – Dokument pokazujący, że nauka oparta na przekonaniach, iż geny są w pewnym stopniu odpowiedzialne za wszystkie zjawiska zachodzące w społeczeństwie, została całkowicie podważona i obalona. Film ukazuje fakty i mity otaczające temat badań nad ludzkim DNA, obnaża nadużycia, których dopuszczono się w imię niebezpiecznego nonsensu biologicznego.
Emisja: 15 maja, godz. 22:00

Wśród wiosennych serialowych nowości, już wkrótce na antenie TVN7 będzie można zobaczyć IV sezon dobrze znanego widzom, amerykańskiego serialu – „MENTALISTA”. Głównym bohaterem „Mentalisty” jest nieprzeciętnie inteligentny detektyw - Patrick Jane (Simon Baker), który został obdarzony wybitnym zmysłem obserwacji i niezawodnym instynktem. Dzięki swoim umiejętnościom Jane potrafi czytać w ludziach jak w otwartych księgach co przydaje mu się w rozwiązywaniu skomplikowanych zagadek kryminalnych.

Premiera: 28 marca, godz. 18:00

Kolejną propozycją stacji, która również pojawi się na wiosnę, jest najnowszy sezon kultowego amerykańskiego serialu kryminalnego - „KOŚCI”. „Kości” to serial opowiadający o współpracy utalentowanej pani antropolog z czarującym agentem FBI, którzy rozwiązują nietypowe zagadki kryminalne. Dr Temperance Brennan (Emily Deschanel) z Jeffersonian Institute, wspólnie z agentem FBI Seeleyem Boothem (David Boreanaz) podejmują wyzwania i rozwiązują zagadki kryminalne identyfikując zwłoki, wobec których standardowe procedury i metody są nieskuteczne.

Premiera: 6 kwietnia, godz. 22:00

Wiosną zapraszamy do TVN7!

DANE: NAM, SHR%, AMR; A16-49, A16-49 c50+, W16-49; 01.01-20.03.2017