TVN TURBO - 20 LAT MINĘŁO!

Kanał TVN Turbo ma 20-lat! Z tej okazji odrobina historii. 

Kanał wystartował 12 grudnia 2003, jako pierwsza stacja motoryzacyjna w Polsce. Od samego początku dedykowany był mężczyznom a jego formuła ewoluowała wraz ze zmieniającymi się potrzebami i zainteresowaniami widzów. Początki stacji były typowo motoryzacyjne, nie brakowało rajdów, wyścigów oraz majsterkowania. Z czasem oferta programowa coraz bardziej poszerzała się, nie zapominając o swym motoryzacyjnym DNA. Obecnie kanał obfituje w programy z zakresu szeroko pojętej motoryzacji, nowych technologii, gadżetów, podróży, relacji z ważnych wydarzeń, moto-porad i tematów bliskich współczesnemu mężczyźnie. 

TVN Turbo to także albo przede wszystkim ludzie. Ci, których na co dzień nie widać a także Ci, którzy od lat zaskarbiają sobie sympatię widzów i ściągają ich przed telewizory. Wśród nich eksperci, którzy z kanałem związani są od początku jego istnienia. W tym miejscu wspomnieć należy Adama Kornackiego, który prowadzi kultowy program Zakup kontrolowany oraz Patryka Mikiciuka, rozpoczynającego swoją karierę motoryzacyjną, w programie Raport Turbo. Niepowtarzalny charakter kanału tworzą także Adam Klimek, Grzegorz Duda, Przemysław Szafrański czy Adam Andres, dzisiaj mocno związani i kojarzeni ze stacją, swoje pierwsze kroki stawiali na antenie w 2015 roku. 

TVN Turbo niezmienne stawia na eksperckość i profesjonalizm a programy skrojone są według potrzeb widza. Mocną stroną kanału jest także lokalność produkcji, która stanowi o sile ramówki TVN Turbo.  

Raport Turbo to jedyny taki program w Polsce zawierający ciekawostki z kraju i ze świata, prezentacje aut, zmiany przepisów, nowinki z rynku technologii i wiele innych. Program prowadzą Kacper Jeneralski i Marcin Orzepiński od lat związani z kanałem. Marcin jest również autorem offów do wielu programów oraz lektorem. 

Kolejnym kultowym programem, o którym nie można nie wspomnieć jest Automaniak - najstarszy program motoryzacyjny w Polsce. Początkowo prowadzony przez Martynę Wojciechowską w TVN, z czasem został przeniesiony do TVN Turbo, teraz stanowi jedną z flagowych pozycji programowych. 

Dzięki niepowtarzalnym programom TVN Turbo to kanał nr 1 w segmencie Factual. Udział rynkowy za Q3.23 wyniósł 1,14% w grupie męskiej z miast oraz 1,4% w grupie męskiej z dochodami powyżej 5000. Stacja osiąga również świetne wyniki w niedzielnym paśmie premierowym gdzie udział w godz. 9:30 -17:00 wyniósł 2,5% w grupie męskiej z miast. 

NAM: DANE, Q3.2023, 03.09- 3.12.2023, SHR%, M 20-49c50k+, M 20-49 inc 5000+.