TVN METEO ACTIVE – START KANAŁU 16 KWIETNIA

16 kwietnia 2015 rusza nowy kanał TVN Meteo Active, stworzony z myślą o widzach zainteresowanych aktywnym i zdrowym stylem życia.

Oferta programowa nowego kanału TVN Meteo Active będzie poświęcona aktywnemu i zdrowemu stylowi życia oraz rekreacji, tematyce fitness i racjonalnemu odżywianiu. TVN Meteo Active powstanie z przekształcenia stacji TVN Meteo, pierwszego polskiego kanału o tematyce pogodowej i meteorologicznej.

 

Nowa stacja jest odpowiedzią na nowe trendy w polskim społeczeństwie; coraz większą liczbę osób zainteresowanych aktywnością sportową i okołosportową oraz zdrowym odżywianiem. Kanał TVN Meteo Active jest skierowany do widzów dbających o siebie i inwestujących w aktywny styl życia, poszukujących wiarygodnych informacji prozdrowotnych oraz motywacji do podejmowania różnych form treningu i zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń. Na antenie gościć będą autorytety w dziedzinie sportu i zdrowia oraz ludzie, którym udało się dokonać w swoim życiu pozytywnych zmian. Wśród gospodarzy i prowadzących programy w TVN Meteo Active widzowie zobaczą zarówno dziennikarzy znanych im już z TVN Meteo jak i nowe postacie, m. in.: Odetę Figurską, Natalię Gacką, Katarzynę Kępkę oraz Mariusza Czerkawskiego. Topowe programy znane z TVN Meteo, jak np. „Maja w ogrodzie”, czy prognozy wyjazdowe pozostaną na antenie.

 

Szefem kanału TVN Meteo Active będzie Grzegorz Płaza, który w przeszłości kierował m. in. zespołem TVN Turbo i redakcją sportową TVN24.

Grzegorz Płaza, szef kanału TVN Meteo Active powiedział: TVN Meteo Active to kanał, który wychodzi naprzeciw otaczającej nas rzeczywistości. Bez względu na porę roku coraz większa liczba ludzi uprawia sport, biega, jeździ na rowerach, ćwiczy na siłowniach i w salach fitness. Coraz więcej ludzi chce żyć zdrowo, dobrze się odżywiać i jak najdłużej pozostawać w dobrej kondycji. Dla nich wszystkich oraz dla tych, którzy chcą do nich dopiero dołączyć, tworzymy TVN Meteo Active. Źródło wiarygodnej i sprawdzonej informacji o prawidłowej aktywności ruchowej i zdrowiu. To kanał, którego brakuje na naszym rynku telewizyjnym.”

 

Źródło: komunikat prasowy TVN S.A.