Kwalifikacje i konkursy Turnieju Czterech Skoczni na żywo tylko w Eurosporcie 1

Przełom roku dla fanów skoków narciarskich oznacza tylko jedno – wielkie emocje związane z Turniejem Czterech Skoczni, który w całości, wraz z kwalifikacjami, można obejrzeć tylko w Eurosporcie 1. Kto tym razem wygra najbardziej prestiżowy cykl w sezonie skoków narciarskich? Transmisje z najlepszym komentarzem Marka Rudzińskiego i Igora Błachuta, wywiadami Kacpra Merka i analizami Jakuba Kota od 28 grudnia do 6 stycznia tylko w Eurosporcie 1.

Od pierwszej edycji Turnieju Czterech Skoczni w 1953 roku przez ponad 60 lat tylko raz zdarzyło się, aby jeden skoczek wygrał wszystkie konkursy cyklu. Dokonał tego Sven Hannawald w sezonie 2001/2002. Przez lata wydawało się, że nikt nie powtórzy niesamowitego osiągnięcia Niemca – obecnie eksperta Eurosportu – ale we wspaniałym stylu zrobili to w dwóch ostatnich latach Kamil Stoch i Ryoyu Kobayashi. W sezonie 2017/18 polski mistrz wygrał kolejno w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen, a Hannawald wreszcie mógł powitać nowego członka ekskluzywnego klubu. Wystarczyło zaledwie 12 miesięcy i to grono wzmocnił Ryoyu Kobayashi. Japończyk zachwycał cały ubiegły sezon i nie inaczej było w niemiecko-austriackim cyklu. Czwarte miejsce przed rokiem zajął Dawid Kubacki. Polak stanął na najniższym podium noworocznego konkursu w Garmisch-Partenkirchen oraz zajął drugie miejsce w Bischofshofen. W poprzedzających konkurs kwalifikacjach ustanowił rekord Paul-Ausserleitner-Schanze niesamowitym skokiem na 145 m.

Czy i w tym roku możemy spodziewać się podobnej dominacji jednego skoczka? Nie jest to wykluczone, a kandydatów do końcowego triumfu jest wielu! Na początku sezonu dwa efektowne zwycięstwa odniósł Daniel-Andre Tande. Bez wątpienia ogromne rezerwy ma broniący Kryształowej Kuli Kobayashi. Od lat o zwycięstwie w Turnieju Czterech Skoczni marzą Niemcy. Na pewno bardzo mocni będą także Polacy! Kamil Stoch już dwukrotnie wygrywał TCS, Dawid Kubacki – mistrz świata z Seefeld – w ubiegłym roku był najlepszy z biało-czerwonych i na pewno stać go na jeszcze lepszy wynik! Do wielkich rzeczy na pewno zdolny jest Piotr Żyła, który w 2017 w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni zajął drugie miejsce, ustępując tylko Stochowi. Szykują się wielkie emocje!

Eurosport 1 przeprowadzi pełne relacje z pasjonującego turnieju. Stacja pokaże wszystkie kwalifikacje oraz konkursy. Prosto z Oberstdorfu, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen turniej relacjonował będą Kacper Merk i ekspert stacji Jakub Kot, a zawody komentować będą Marek Rudziński i Igor Błachut. Nie zabraknie także specjalnych relacji ze studia z udziałem kolejnych ekspertów i dziennikarzy.

Plan transmisji Turnieju Czterech Skoczni w Eurosporcie 1:

  • 28 grudnia, 16:00, Oberstdorf, kwalifikacje
  • 29 grudnia, 17:00, Oberstdorf, konkurs
  • 31 grudnia, 13:30, Garmisch-Partenkirchen, kwalifikacje
  • 1 stycznia, 13:30, Garmisch-Partenkirchen, konkurs
  • 3 stycznia, 13:30, Innsbruck, kwalifikacje
  • 4 stycznia, 13:30, Innsbruck, konkurs
  • 5 stycznia, 16:00, Bischofshofen, kwalifikacje
  • 6 stycznia, 16:30, Bischofshofen, konkurs