TRZY NOWE FORMATY NA ANTENIE TVN TURBO JESIENIĄ 2013

Jesienią TVN Turbo wprowadza na antenę zupełnie nowe, emocjonujące formaty. Już we wrześniu w ramówce zagości program o lataniu – „Top Wings”. Przybliży on widzom nie tylko tematykę lotnictwa, ale także charakter i emocje towarzyszące podróżowaniu w przestworzach. „Top Wings” to najnowsze zdobycze techniki, piękno latania, akrobacje, skoki ze spadochronem i wszystko inne, co ma związek z unoszeniem się w powietrzu. W każdym odcinku m.in. testy wybranych modeli samolotów, wizyty na polskich lotniskach i ciekawostki opowiadane przez pasjonatów zabytkowych maszyn.

Dla miłośników motoryzacji TVN Turbo szykuje tej jesieni podwójną dawkę spotkań z Kubą Bielakiem. We wrześniu startuje premierowa seria programu ,,Jazda (nie)polska”, w którym Kuba wyjeżdża z kraju w poszukiwaniu motoryzacyjnych wrażeń. Odwiedzi dwa skrajnie różne od siebie kraje – Grecję oraz Finlandię. W każdym z nich przyglądał się będzie różnym aspektom życia i lokalnym przyzwyczajeniom związanym z motoryzacją. Z charakterystycznym poczuciem humoru przybliży zasady panujące na tamtejszych drogach, opowie o zagrożeniach czyhających na przyjezdnych i odwiedzi ludzi, którzy całe życie poświęcili motoryzacji.

Wyniki oglądalności dobrze znanej już widzom TVN Turbo „Jazdy Polskiej” potwierdzają dużą popularność tego programu. Średnia widownia premier wiosennej serii wyniosła prawie 94 tysiące widzów w każdej minucie (AMR) i 2% widzów w męskiej grupie komercyjnej! Stąd, po emisji premierowych odcinków „Jazdy (nie)polskiej” na antenie pojawi się kolejna, już jedenasta seria programu Kuby – „Jazda Polska!”. Kuba poruszy w niej tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym i opowie m.in. o problemie kosztów wypadków drogowych, szkoleniach kierowców pojazdów uprzywilejowanych, czy prawidłowym oświetleniu na drodze, zarówno pieszego, jak i samochodu.

Na antenie TVN Turbo tej jesieni nie zabraknie również programów o charakterze rozrywkowym. „44 kultowe samochody” to przygotowana specjalnie dla TVN Turbo, nowa, męska odsłona popularnego formatu znanego z TVN Style. W tej serii bohaterami będą legendarne samochody, które choć przeszły do historii, wciąż podnoszą ciśnienie i poziom hormonów w męskich żyłach.

Dane: NAM, 24 III – 26 V 2013; AMR A 4+, SHR% M 16-49, PREMIEROWE ODCINKI