TRAVEL CHANNEL PRZYBLIŻA WIDZOM ŚWIAT

Travel Channel to kanał podróżniczy, który przenosi widzów w najciekawsze zakątki i smaki świata. Edukuje, zachwyca, bawi i sprawia, że świat staje się bardziej dostępny.

W tym roku kanał Travel Channel dociera miesięcznie średnio do 5 mln widzów, co przekłada się  na udziały na poziomie 0,2% SHR w grupie dorosłych widzów z miast. Travel Channel cieszy się także dużym dopasowaniem do jakościowych grup kobiecych, takich jak kobiety w wieku 25-49 z wysokimi dochodami, co potwierdza wysokie AFF = 268.

W jesiennej ramówce nie zabraknie bardzo popularnego wśród widzów programu z charyzmatycznym prowadzącym, Marcinem Prokopem - „Niezwykłe Stany Prokopa”. Pierwsza i druga seria programu były niekwestionowanym hitem Travel Channel! Ostatnia seria odnotowała bardzo wysokie indeksy dopasowania w atrakcyjnych dla reklamodawców grupach celowych, indeks dopasowania w targecie  kobiet z dużych miast oraz z wysokimi dochodami to aż AFF = 584! W najnowszej serii Marcin Prokop wraz ze swoim operatorem, tajemniczym Bebkiem, wybiorą się na wschodnie wybrzeże USA. Odwiedzą atrakcje Pensylwanii, zwiedzą Boston, jedno z najstarszych miast Stanów Zjednoczonych, zakręcą się pod Białym Domem i zabawią na ulicach Nowego Jorku. Ten program to alternatywny przewodnik po USA, pełen nieprzewidywalnych sytuacji i abstrakcyjnego humoru.
Premiera: listopad 2019.

W grudniu na antenę powróci kolejny sezon programu „No to lecę!”, który cieszy się dużym zainteresowanie wśród widzów kanału Travel Channel. W programie pokażemy kolejne zakątki świata oczami ludzi, którzy podróżując realizują swoje marzenia i pasje. Widzowie zobaczą m.in. jak przygotowywany jest catering w samolocie, poznają triki stewardess i stewardów na jet lag (zespół nagłej zmiany strefy czasowej), czy sposób na pakowanie walizki. W ,,No to lecę!’’ pokażemy też jak załoga pokładowa spędza wolny czas między lotami i które miejsca warto odwiedzić w światowych stolicach.
Premiera: grudzień 2019.

Na antenie kanału zadebiutują także dwa nowe programy „A to Polska właśnie!” oraz „Czy wiesz, że…”!

Tym razem Travel Channel wyruszy w podróż po Polsce, aby przekonać się, jak wygląda codzienne życie naszych rodaków. Nowy cykl zaprezentuje polskie regiony widziane oczami ich mieszkańców, którzy podzielą się z widzami swoimi doświadczeniami i opowiedzą o życiu na różnych krańcach Polski. Program „A to Polska właśnie!” to opowieść o nas i o naszym kraju. O ludziach nowoczesnych, mieszkających w miastach i miasteczkach, ale też takich, którzy wybrali tradycyjne życie na wsi. Nasi widzowie będą mogli odkryć Polskę na nowo – z perspektywy „lokalesów”, a przy okazji dowiedzieć się, jakie pasje i zainteresowania mają nasi rodacy i być może znaleźć dla siebie inspirację.
Premiera: wrzesień 2019.

Już niebawem na kanale kolejna nowość z jesiennej oferty programowej, stworzona z myślą o widzach kochających podróże po Polsce i za granicą.

W premierowym cyklu Travel Channel „Czy wiesz, że…” prowadzącymi będzie rezolutna, błyskotliwa i niezwykle sympatyczna para: ośmioletnia Hela i jedenastoletni Szymek. Dwoje dziecięcych prowadzących wybierze się w niezwykłe podróże po Polsce i świecie. Hela i Szymek zetkną się z obcymi kulturami, niejednokrotnie bardzo odmiennymi od rodzimej. Poznają ludzi o innej obyczajowości, wyglądających inaczej niż Europejczycy. Zobaczą bogactwo fauny i flory na różnych kontynentach. Spróbują smaków i dań, których nie ma w polskiej kuchni. Spotkają na swojej drodze wiele ciekawych osób. Młodzi prowadzący znajdą się w fascynującym otoczeniu i dowiedzą mnóstwa interesujących rzeczy. Będą dzielić się nimi z widzami: obserwując, relacjonując, przeprowadzając wywiady z mieszkańcami odwiedzanych zakątków. Dynamiczny, pełen ciekawostek, humoru oraz ciepła program będzie idealny dla całej rodziny. Zafascynuje wszystkich wielbicieli dalekich i bliskich podróży, miłośników przyrody, niebanalnego zwiedzania różnych miejsc świata i poznawania związanych z nim ciekawostek.
Premiera: grudzień 2019.

Dane 1: NAM, 01.01-31.05.2019; SHR% A16-49 C50+; AFF W25-59 C100+ INC3500+ vs A16-49; COV I-V 2019 A4+.