Tour de France – oglądajcie najważniejszy kolarski wyścig świata w Eurosporcie 1

21 etapów rozgrywanych w ciągu 23 dni, 22 drużyny, 176 kolarzy z całego świata, ponad 3400 km i aż 2,3 mln euro w puli nagród – tak w liczbach przedstawia się 110. edycja najważniejszego wyścigu kolarskiego na świecie, czyli Tour de France. Tegoroczna Wielka Pętla potrwa od 1 do 23 lipca. Zapraszamy do oglądania każdego etapu od startu do mety w Eurosporcie 1 i Eurosporcie Extra w Playerze! Nie znajdziecie czasu na oglądanie każdego etapu? Nic straconego – na stronie eurosport.pl oraz w mediach społecznościowych Eurosportu znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje dotyczące Touru. Start pierwszego etapu w sobotę o 12:00!

Trasa
Tegoroczna Wielka Pętla wystartuje w Bilbao. Po starcie w Kraju Basków peleton przeniesie się do Francji, aby 23 lipca dojechać do mety na Polach Elizejskich. Kolarze przejadą wszystkie pięć pasm górskich we Francji: Pireneje, Masyw Centralny, Jurę, Alpy i Wogezy. Wśród 21 etapów Touru będzie osiem etapów płaskich, cztery pagórkowate, osiem górskich i jedna indywidualna jazda na czas. W stawce zobaczymy dwóch Polaków: Rafała Majkę (UAE Team Emirates) oraz Michała Kwiatkowskiego (INEOS Grenadiers).

Pula nagród tegorocznego wyścigu to 2,3 mln euro, z czego 500 tys. euro trafi do zwycięzcy klasyfikacji generalnej.

Wyścig dookoła Francji skomentują Tomasz Jaroński i Dariusz Baranowski. Eurosport 1 oraz Eurosport Extra w Playerze pokażą każdy etap od startu do mety.

Tour de France Femmes
W dniu zakończenia Tour de France mężczyzn, rozpocznie się rywalizacja w Tour de France kobiet. Pierwszy etap odbędzie się w Clermont-Ferrand. Na zakończenie wyścigu – 30 lipca – odbędzie się jazda indywidualna na czas w Pau. O zwycięstwo w Tour de France Femmes powalczy Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM Racing).

Turystyczna wizytówka Francji
Tour de France to nie tylko zacięta rywalizacja, mordercze podjazdy, błyskawiczne ucieczki i wyczerpujące pościgi. To także niesamowita podróż przez Francję i możliwość odkrycia uroków tego pięknego kraju. O wszystkim, co warto zobaczyć na trasie Wielkiej Pętli w cyklu "Tour de France turystycznie” publikowanym na Facebooku i Twitterze Eurosportu opowiada znakomity komentator Tomasz Jaroński. Eurosport przygotował także sportowy przewodnik po Tour de France, czyli analizę najciekawszych tras etapów w wykonaniu jednego z najlepszych polskich kolarzy w historii – Dariusza Baranowskiego.