TOUR DE FRANCE, CZYLI PIERWSZY WIELKI TOUR W 2020 ROKU NA ŻYWO TYLKO W EUROSPORCIE 1!

Tegoroczna Wielka Pętla będzie wyjątkowo pierwszym wielki tourem w roku. Już 29 sierpnia najlepsi kolarze świata staną na starcie 1. etapu najsłynniejszego wyścigu świata. Peleton ruszy z Nicei i po 21 wyczerpujących etapach i przejechaniu 3470 km dotrą na Pola Elizejskie w Paryżu. Trasa tegorocznej, 107. już edycji Tour de France, ani razu nie przekroczy granic Francji. Kolarze przejadą przez 32 departamenty w sześciu regionach. Duża część rywalizacji toczyć się będzie na południu Francji, w terenie pagórkowatym i górzystym, co zapowiada niesamowitą walkę i emocje! Peleton przemierzy aż pięć pasm górskich – Alpy, Pireneje, Wogezy, Masyw Centralny i Jurę.

Wśród faworytów tegorocznej Wielkiej Pętli na pewno trzeba wymienić przede wszystkim zawodników Team INEOS. Zarówno Chris Froome, jak i Geraint Thomas i Egan Bernal znają już smak zwycięstwa w najsłynniejszym kolarskim wyścigu świata i każdego z nich stać na ponowny triumf. Szczególnie zmotywowany powinien być Froome, który wraca do ścigania po poważnym wypadku. Dodatkowo 4- krotny zwycięzca Tour de France ogłosił, że po sezonie pożegna się z Team INEOS, a swoje występy w brytyjskiej drużynie chce zakończyć rekordowym, 5. zwycięstwem w wyścigu dookoła Francji. Niezależnie od tego, który ze znakomitych kolarzy Ineos będzie walczył o żółtą koszulkę, będzie mógł liczyć na pomoc Michała Kwiatkowskiego.

Tour de France w Eurosporcie to gwarancja wspaniałej rywalizacji najlepszych kolarzy świata, a także fenomenalnego komentarza ekspertów stacji na czele z Dariuszem Baranowskim, Tomaszem Jarońskim i Adamem Proboszem.

Eurosport angażuje fanów kolarstwa chcących poznać marki, które wzbogacą ich styl życia i daje możliwość reklamodawcom na komunikację przy tym prestiżowym wydarzeniu. Zapytaj handlowca o ofertę komunikacji przy jednym z najsłynniejszych wyścigów kolarskich na świecie.