ŚWIETNE WYNIKI KANAŁU METRO I CIEKAWE PROPOZYCJE NA WIOSNĘ!

W drugim półroczu minionego roku kanał Metro uzyskał świetne wyniki. Średni udział w grupie M20-49c50k+ wyniósł średnio 0,53% a w grupie M20-59 uzyskał 0,46%. Dopasowanie w badanych grupach wyniosło odpowiednio 141 AFF w grupie męskiej miejskiej oraz 121 AFF w grupie męskiej ogólnej. Kanał posiada również bardzo dobre wyniki w atrakcyjnych pasmach. Średni udział w tygodniu, w godzinach 15:00-19:00 wyniósł 0,9% dla gr. mężczyzn z miast,  w weekendy w godzinach 12:00-15:00 osiągnął poziom 0,6% a w godzinach 23:00-24:00 wyniósł 0,9%.

Kolejny rok działalności kanału Metro pokazuje jak dobrze odzwierciedla on zapotrzebowanie na prezentowane treści. Ramówka kanału opiera się na czterech filarach. Oprócz kultowych seriali oraz dokumentów widzowie kanału mają okazję niemal codziennie spędzać wieczory z ciekawymi propozycjami filmowymi. Nie zabraknie również rozrywki oraz sportu na żywo, który stał się ważnym elementem ramówki, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, w okresie emisji z zimowych dyscyplin sportowych. Poczynając od listopada aż do końca marca stacja śledzi wraz z widzami zmagania biegaczy uczestniczących w Pucharze Świata w biegach narciarskich. Przez kolejne 5 miesięcy widzowie kanału są świadkami zmagań sportowych na najwyższym poziomie. Również w tym sezonie nie zabrakło relacji. Do tej pory najwięcej emocji i najwyższe wyniki przyniósł bieg w Val Di Fiemme, gdzie udział w grupie mężczyzn z miast wyniósł niemal 1,4% a średnia minutowa oglądalność 0,35%.

Metro to nie tylko sporty zimowe. Na początku marca widzowie mieli okazję śledzić mecz eliminacyjny do Mistrzostw Europy, zagrany przez reprezentację Polski kobiet, gdzie naprzeciw Polek stanęła reprezentacja Danii. W kolejnym meczu eliminacyjnym Polska reprezentacja zmierzy się 4-go kwietnia z reprezentantkami Kosowa. Kwiecień z kolei zadowoli fanów wyścigów. Emisje live zaplanowane zostały na 13-go i 14-go kwietnia, gdzie 6-ta oraz 7-ma runda e-formuły rozegrana zostanie we włoskim miasteczku Misano, w malowniczym regionie Emilia - Romania.

Wieczorne pasmo filmowe emitowane po godzinie 20:00 może pochwalić się z kolei udziałem na poziomie niemal 0,5% oraz AMR równym 0,12% a ulubiony serial widzów telewizji Metro – „Dr House” wygenerował w drugim półroczu roku 2023 niemal 0,8% w grupie mężczyzn z miast oraz średnią min. oglądalność na poziomie 0,15%. Oprócz seriali takich jak Dr House czy emitowany od kilku miesięcy JAG Wojskowe Biuro Śledcze, kanał oferuje również dokumenty poruszające różnorodne tematy. Na początku marca stacja wyemitowała dokument „Zełenski. Człowiek, który przeciwstawił się Putinowi” oraz „NASA. Archiwum tajemnic”.

Zapraszamy na wiosenne propozycje telewizji Metro.

Dane: NAM, SHR%, AFF, M20-49c50k+,M20-59,  H2.2023.