Świetna oglądalność Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem w Eurosporcie 1

Weekendowe konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem oglądało w Eurosporcie 1 średnio 1,2 mln widzów. Wszystkie transmisje sportów zimowych na antenach Eurosportu przyciągnęły w sobotę i niedzielę blisko 3 mln osób.

W sobotę na Wielkiej Krokwi rozegrano zawody drużynowe, a w niedzielę konkurs indywidualny. W obu Polacy byli bardzo blisko zwycięstwa. W sobotniej drużynówce podopieczni Thomasa Thurnbichlera o zaledwie punkt przegrali z Austriakami, a w niedzielę Dawid Kubacki stracił 1,1 pkt do Halvora Egnera Graneruda. Kolejne konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich przyciągnęły do Eurosportu 1 średnio 1,2 mln widzów, czyli aż 19% więcej niż w ubiegłym roku. Podczas obu transmisji Eurosport 1 był najchętniej oglądanym płatnym kanałem w Polsce oraz drugim najpopularniejszym na całym rynku.

W miniony weekend fani sportów zimowych mogli oglądać na antenach Eurosportu także Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, pierwsze zawody Uniwersjady w Lake Placid, a także Puchar Świata w snowboardzie w Scuol, w którym Oskar Kwiatkowski odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w Pucharze Świata! Wszystkie zimowe transmisje przyciągnęły do kanałów Eurosportu aż 2,9 mln widzów. W kolejnych tygodniach czekają ich równie duże emocje związane podczas transmisji snowboardu, biegów narciarskich, skoków narciarskich, kombinacji norweskiej, łyżwiarstwa figurowego i Uniwersjady.