SUKCES WIOSENNEJ RAMÓWKI HGTV

W bieżącym roku stacja HGTV osiąga bardzo dobre wyniki oglądalności, udział w  grupie docelowej kobiet z miast wzrósł o 26% i wyniósł 0,95%. Stacja ma także bardzo wysokie wskaźniki dopasowania, AFF = 172 (W 16-49 c50+), AFF = 202 (W 30-49 c50+). Wiosną na antenę powracają lokalne produkcje, wśród nich „Dorota inspiruje”, Zgłoś remont”, „Polowanie na ogród” i „Para w remont”. Dzięki nim wyniki stacji sukcesywnie rosną – SHR% kanału w kwietniu to aż 1,2% w widowni kobiecej! Premiery kolejnych wiosennych nowości notują świetne wyniki oglądalności. Nowy sezon „Dorota inspiruje” może pochwalić się bardzo dobrym startem – udział premierowego odcinka w miejskiej, kobiecej widowni wyniósł aż 2,4%; rekord oglądalności tego formatu padł 11 kwietnia - SHR = 5,8%, AFF = 382!

W kwietniu na antenę powróciły znane widzom, inspirujące produkcje, takie jak „Polowanie na ogród” i „Para w remont”. W drugiej serii programu „Polowanie na ogród” Dominik Strzelec pokaże jak w zaledwie kilka dni i przy niewielkim budżecie sprawić, aby ogród stał się wymarzonym miejscem odpoczynku i relaksu, w którym  każdy z domowników znajdzie coś dla siebie. Poznaj ludzi, którzy wyszli tylko na szybkie zakupy do sklepu ogrodniczego, a wrócili do domu z prawdziwą niespodzianką - Dominikiem, profesjonalnym projektantem ogrodów i jego ekipą! Nie zniechęci ich żadne wyzwanie, a inspirujące metamorfozy zaskoczą nie tylko widzów!
Emisja: od 14 kwietnia, niedziela, godz. 10:30

Para w remont” to program, w którym zgrany małżeński duet projektantów - Mirella Firchał-Kępczyńska i Marcin Kępczyński wyczarowują na oczach widzów nowoczesne i funkcjonalne pomieszczenia dopasowane do potrzeb i marzeń każdego z domowników. Projektują, remontują, i urządzają wnętrze w ciągu 3 dni i przy ograniczonym budżecie - 10 000 zł. Dużo energii, ogromny talent i... cała para w remont! To musi się udać!
Emisja: od 21 kwietnia, niedziela, godz. 15:30

To nie koniec wnętrzarskich inspiracji - w maju ruszy także kolejny sezon programu „Darek solo”, prowadzony przez najlepszego stolarza w Polsce – Darka Wardziaka. To jedyny w swoim rodzaju stolarz, którego zna cała Polska. Jego kreatywność nie zna granic, a dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu pokaże widzom jak stworzyć od podstaw zupełnie nowy, wyjątkowy mebel. Łóżko z baldachimem dla ukochanej żony? Nowoczesna meblościanka dla siostry? A może zabudowa przedpokoju dla męża? Dla Darka to żaden problem! W każdym odcinku prowadzący będzie spełniał marzenia wnętrzarskie bohaterów programu, którzy w ogóle się tego nie spodziewają!
Emisja: od 22 maja, środa, godz. 20:30

Dane: NAM, 01.01-24.04.2018 & 01.01-24.04.2019; SHR % W 16-49 C50K+; AFF vs A 16-49.