Sukces premierowego odcinka serialu „Star Wars Rebelianci” i zapowiedź 2. serii!

„Star Wars Rebelianci” to kontynuacja legendarnej sagi „Star Wars” pełna nowych i ekscytujących przygód.  Akcja serialu rozgrywa się między III a IV epizodem filmowej sagi, w czasach, w których Imperium przejmuje kontrolę nad galaktyką, aby polować na ostatnich rycerzy Jedi. Widzowie będą śledzić losy nowych bohaterów – garstki rebeliantów – i zobaczą początki oporu wobec przemocy Imperium z dużą dawką akcji i humoru.

Serial „Star Wars Rebelianci” został doceniony przez krytyków i fanów na całym świecie, zarówno w San Diego podczas pokazu na Comic-Con w lipcu, jak i po przedpremierowych pokazach w Europie. Emisja serialu „Star Wars Rebelianci” została zapoczątkowana filmem telewizyjnym „Star Wars Rebelianci: Iskra Rebelii”, którego polska premiera odbyła się 4 października o godz. 9:30 w Disney XD.

Premierowa emisja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem widzów, szczególnie chłopców (AFF 179). Pierwszy odcinek zgromadził przed telewizorami ponad 72 000 widzów pomiędzy 4 a 12 rokiem życia, osiągając przy tym SHR% na poziomie 8,8% w grupie chłopców. Serial będzie emitowany w 34 językach w 163 krajach w ponad 400 milionach gospodarstw domowych.

Na dzień przed długo oczekiwaną światową premierą serialu „Star Wars Rebelianci” i dwa dni przed premierą polską, Gary Marsh – Disney Channels Worldwide President, Chief Creative Officer, ogłosił produkcję drugiego sezonu.

Marsh powiedział: „Oczekiwania związane z serialem nie mogły być większe. Poprzeczka była bardzo wysoko postawiona, ale jestem dumny, mogąc powiedzieć, że zespół Lucasfilm stworzył coś tak fantastycznego, co ją przekroczyło – artystycznie i tematycznie”.

Na początku listopada widzowie będą mieli okazję zobaczyć również nowy serial o tytule „Supa Strikes”. Nowa pozycja programowa jest adaptacją komiksu, w którym Shaker jest wschodzącą gwiazdą piłki nożnej. Chce osiągnąć sukces, ale najpierw musi udowodnić, że zasługuje na członkostwo w drużynie Supa Strikas. Wraz z bramkarzem Wielkim Bo, nieustraszonym kapitanem Gibkim Rastą i strzelcem bramek El Matadorem.

Star Wars Rebelianci, soboty o 9:30
Supa Strikes, 3.11 o 15:55


Więcej informacji o serialach można znaleźć na stronie: www.disney.pl/disney-xd

Zapraszamy do współpracy!

Źródło: NAM, AFF m 4-12 vs. a 4-12, RCH a 4-12, SHR% m 4-12, 04.10.2014