Sportowe emocje w Eurosporcie trwają!

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 to największe sportowe wydarzenie tego roku. Rywalizacja w stolicy Japonii zakończy się 8 sierpnia, ale nie oznacza to bynajmniej końca sportowych emocji na antenach Eurosportu! Niecały tydzień po ceremonii otwarcia najlepsi kolarze staną na starcie ostatniego wielkiego touru w tym roku – Vuelta a Espana, a każdy etap pokaże na żywo Eurosport 1. Nim peleton dojedzie do Santiago de Compostela, do gry wrócą gwiazdy tenisa. Na Flushing Meadows rozegrane zostanie wielkoszlemowe US Open, a widzowie Eurosportu znów będą pasjonować się niesamowitą walką!

Vuelta a Espana to ostatni wielki tour w tym roku i prawdziwe święto dla wszystkich miłośników kolarstwa. Przez ponad trzy tygodnie będą mogli podziwiać walkę najlepszych kolarzy świata. Od 14 sierpnia do 5 września peleton przejedzie 21 etapów o łącznej długości 3417,7 km! Kolarzy czeka osiem płaskich etapów (w tym dwa z finiszem na wysokości), cztery etapy pagórkowate, siedem górskich i dwie jazdy indywidualne na czas. Tegoroczna Vuelta rozpocznie się czasówką w Burgos. Ostatnim etapem będzie kolejna jazda na czas – z Padron do Santiago de Compostela. Na starcie pojawią się między innymi Primoz Roglić, Egan Bernal, a być może także zwycięzca Tour de France Tadej Pogacar. W dwóch ostatnich wyścigach triumfował Roglić, który na pewno będzie niesamowicie zmotywowany, aby kolejny raz wygrać Vueltę. Słowieniec w tym sezonie nie startował w Giro, a z marzeniami o triumfie z Tour de France musiał pożegnać się w wyniku kraksy.

Gdy w Hiszpanii w najlepsze trwać będzie walka w ostatnim wielkim tourze, w Nowym Jorku rozpocznie się rywalizacja w ostatnim turnieju Wielkiego Szlema. Święto tenisa na Flushing Meadows potrwa od 30 sierpnia do 12 września. Polscy kibice mogą liczyć na znakomite występy Igi Świątek i Huberta Hurkacza. Oczy kibiców z całego świata będą z kolei skierowane na Novaka Djokovicia, który w Nowym Jorku będzie mógł skompletować Wielkiego Szlema. Na antenach Eurosportu widzowie obejrzą wszystkiego najważniejsze mecze w tym oczywiście spotkania Polaków.