SPORTOWA WIOSNA W MOTOWIZJI!

Już na wiosnę w Motowizji czeka na widzów mnóstwo sportowych emocji! Zobaczymy nie tylko relacje z najważniejszych krajowych zawodów, takich jak Oponeo Mistrzostwa Polski Rallycross, Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski czy Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski, ale także z zagranicznych imprez motorowych – Formuły 1 – F1 H2O, FIM EWC, Supercars czy Ferrari Challange Europe. Informacje o startach polskich zawodników w krajowych i zagranicznych zawodach będzie można śledzić w premierowych odcinkach magazynu Motowizja Sport PL oraz w zupełnie nowym programie, Baja Raport!

W pierwszy weekend kwietnia odbędzie się pierwsza runda Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross. Na Autodromie Słomczyn zobaczyć będzie można nowe samochody, nowych kierowców, ale także nową klasę – SuperCars Light, która w tym roku będzie pełnoprawną częścią mistrzostw. Relacja z pierwszego startu do zobaczenia już w kwietniu na kanale Motowizja.

Trzy tygodnie później, 26 kwietnia w Świdnicy rozpocznie się sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski oraz Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Będzie to pierwszy rok, w którym obie najważniejsze rajdowe serie w naszym kraju rywalizować będą wspólnie podczas wszystkich rund rozgrywanych w Polsce. Relacje z obu tych imprez będzie można zobaczyć na Motowizji w programie Raport RSMP.

Nie zapominajmy także o Polakach startujących za granicą. Pod koniec marca ruszy sezon wodnej Formuły 1 – F1 H2O. O dobre wyniki starać się będzie Bartek Marszałek, dla którego będzie to dziewiąty rok w najbardziej prestiżowej serii motorowodnej na świecie. Motowizja pokaże te zmagania na żywo już 30 marca, od godz. 13.45.  Podsumowanie pierwszego startu 15. kwietnia  o godz. 22.25.

W ten sam weekend odbędzie się druga tegoroczna runda Ferrari Challenge Europe – nowość na antenie Motowizji. Na Circuit Ricardo Tormo pod Walencją o najwyższe laury powalczy Agata Smółka, która rozpoczęła sezon od wygrania pierwszego wyścigu sezonu w swojej klasie. W Motowizji  będziemy mogli obejrzeć podsumowanie z walencjańskiej rundy już 8.kwietnia o godz. 23.00.

Kwiecień oznacza także, że do ramówki Motowizji powraca magazyn Motowizja Sport PL. Program poświęcony polskiemu motosportowi cieszył się sporą popularnością w zeszłym roku. Premiera pierwszego odcinka już 11. kwietnia o godz.22.30.

Na antenie pojawi się również nowa pozycja – Baja Raport, magazyn poświęcony rajdom terenowym. Znajdą się w nim relacje m.in.: z Pucharu Świata w Rajdach Terenowych, gdzie tytułu broni Kuba Przygoński, a także z Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Premiera na antenie Motowizji już  4. kwietnia o godz. 22.30.

Oprócz polskich propozycji programowych na wiosnę w Motowizji będzie można zobaczyć zagraniczne serie – kolejny sezon FIA Puchar Świata Samochodów Turystycznych (podsumowanie pierwszego wyścigu w Maroku już 11. kwietnia o godz.20.00), a także nowy sezon FIM Długodystansowe Motocyklowe Mistrzostwa Świata, w którym ponownie rywalizować będą ekipy z naszego kraju – Wójcik Racing Team oraz Team LRP Poland. Podsumowanie wyścigu 24h du Mans już 25. kwietnia o godz. 20.00. Do tego nowość, wyścigi Virgin Australia Supercars, których pierwszą rundę sezonu 2019 Motowizja pokaże 14. kwietnia o godz. 13.30.