SPORTKLUB Z NOWYMI PRAWAMI NA SEZON 2018/19

Jeszcze w wakacje w Sportklubie niespodzianka dla fanów piłki nożnej – w sierpniu stacja wystartuje z dwoma nowymi rozgrywkami, pokaże też najciekawsze spotkania 1/8 finału Copa Libertadores, czyli najważniejszych klubowych rozgrywek w Ameryce Południowej.

4 sierpnia Sportklub przeprowadzi transmisję z pierwszej kolejki Scottish Professional Football League. W premierowej serii spotkań mistrz kraju, Celtic Glasgow, zmierzy się z Livingston FC, a dzień później do walki o ligowe punkty staną medaliści ubiegłorocznych rozgrywek, Aberdeen FC i Glasgow Rangers. Sportklub ligę szkocką będzie transmitował przez cały sezon, w każdej kolejce starając się pokazywać na żywo jak najwięcej meczów. Prawdziwy hit ligi już w czwartej kolejce, wielkie derby Glasgow, „Old Firm”, w których Celtic zmierzy się z Rangers.

Pozostając w klimacie wyspiarskiego futbolu warto wspomnieć, że wśród nowych praw Sportklubu na nadchodzący sezon znalazły się również programy Arsenal TV. Widzowie znajdą w nim nie tylko znakomite, dedykowane „Kanonierom” magazyny Arsenal World i Arsenal 360, ale też każdy ostatni mecz londyńczyków zarówno z rozgrywek ligowych, jak i pucharowych (w kraju i na europejskich boiskach).

Sierpień to także czas pierwszych poważnych rozstrzygnięć w dobrze znanych już widzom Sportklubu rozgrywkach Copa Libertadores. Właśnie w wakacje w Ameryce Południowej rozegrane zostaną mecze 1/8 finału Pucharu Wyzwolicieli, a wśród najciekawiej zapowiadających się meczów na uwagę zasługują przede wszystkim: brazylijski bój Flamengo – Cruzeiro, argentyńskie starcie Racingu z River Plate oraz dwumecz faworyzowanego Boca Juniors z Libertadem.

Nowe prawa Sportklubu na najbliższy sezon to nie tylko piłka nożna. Stacja pozyskała również m.in. wyłącznie prawa do transmitowania w naszym kraju Ligi SEHA, a więc rozgrywek piłki ręcznej, w których udział biorą najlepsze zespoły z Bałkanów oraz przedstawiciele z Białorusi i Słowacji, utrzymała również na kolejnych dwanaście miesięcy prawa do pokazywania na wyłączność zmagań w Bundeslidze szczypiornistów – obie te ligi startują jeszcze w sierpniu, końcówka wakacji w Sportklubie zapowiada się więc niezwykle gorąco.