„ŚNIEŻNE ANIOŁY” W PAŹDZIERNIKU W ALE KINO+

W październiku stacja Ale kino+ zaprasza widzów na nowy serial „Śnieżne anioły” nominowany do Prix Europa oraz „Sanktuarium zła” – adaptację książki Marii Hermanson. Ponadto w czwartkowym paśmie "Kino Mówi: Rodzinne opowieści" stacja zaprezentuje film cenionego chińskiego reżysera Xiaoshuai Wang „Żegnaj, mój synu”.

ŚNIEŻNE ANIOŁY

Przed Bożym Narodzeniem Szwecję paraliżuje burza śnieżna. W trudnych do ustalenia okolicznościach z domu na przedmieściach Sztokholmu znika pięciotygodniowy chłopiec. Poszukiwania prowadzi doświadczona śledcza. Rodzice zdają się nie mówić prawdy o zajściu. Podejrzenie pada na matkę dziecka. Dojmująca zagadka kryminalna, utrzymana w surowym stylu skandynawskim; serial nominowany do Prix Europa.

EMISJA: OD 10 PAŹDZIERNIKA, NIEDZIELA, GODZ. 20:10

SANKTUARIUM ZŁA

Historia rozdzielonych w dzieciństwie bliźniaczek Siri i Heleny, które po latach odzyskują kontakt. Pewnego dnia Siri zaprasza Helenę do sanatorium we włoskich Alpach. Następnego dnia znika a Helena zostaje wzięta za swoją siostrę bliźniaczkę. Uwięziona w ośrodku dziewczyna odkrywa , że idylliczne z pozoru sanatorium jest przykrywką dla mrożących krew w żyłach eksperymentów. Serial jest adaptacją książki „ Devil’s Sanctuary ” autorstwa Marii Hermanson , szwedzkiej pisarki i dziennikarki.

EMISJA: OD 6 PAŹDZIERNIKA, ŚRODA, GODZ. 20:10

ŻEGNAJ, MÓJ SYNU

Obejmująca trzy dekady rodzinna saga, której tłem są społeczne, polityczne i ekonomiczne przemiany, do jakich doszło w Chinach, począwszy od lat 80. Pod płaszczykiem epickiego kina Wang Xiaoshuei opowiada o bolesnej stracie, niezabliźnionych ranach i próbie pojednania. Yaojun i Liyun byli niegdyś szczęśliwym małżeństwem. Tragiczna śmierć jedynego syna odcisnęła się piętnem na ich dalszym życiu. Dramatyczne skutki „polityki jednego dziecka” oraz skomplikowane relacje rodzinne opowiedziane są subtelnie i z głęboką wrażliwością.

EMISJA: 14 PAŹDZIERNIKA, CZWARTEK, GODZ. 20:10

THE LODGERS. PRZEKLĘCI

Po śmierci rodziców, Rachel i Edward zamieszkują w mrocznej, gotyckiej posiadłości Loftus Hall przeklętym domu nawiedzonym przez byłych mieszkańców . Tylko przestrzeganie określonych reguł zapewni rodzeństwu bezpieczeństwo. O ile Edward pogodził się z losem, Rachel próbuje oszukać przeznaczenie.

EMISJA: 31 PAŹDZIERNIKA, NIEDZIELA, GODZ. 20:10