SEZONY 2. LIGI ŻUŻLOWEJ I NASCAR CUP SERIES WKRACZAJĄ W DECYDUJĄCĄ FAZĘ!

Coraz bliżej rozpoczęcia fazy playoff w 2. Lidze Żużlowej oraz NASCAR Cup Series. Miejsc dających szanse na walkę o tytuł z tygodnia na tydzień jest coraz mniej! Zaciętą rywalizację będzie można zobaczyć na żywo w Motowizji.

Niemalże pewne miejsce w playoffach 2. Ligi Żużlowej mają trzy kluby - lider tabeli OK Bedmet Kolejarz Opole, Metalika Recycling Kolejarz Rawicz, a także łotewski Optibet Lokomotiv Daugavpils. O ostatnią lokatę dającą szansę na awans do eWinner 1. Ligi będą rywalizować trzy inne zespoły - niemiecki Trans MF Landshut Devils, 7R Stolato Stal Rzeszów oraz SpecHouse PSŻ Poznań. Ta ostatnia drużyna jest w najgorszej sytuacji - ma przejechany jeden mecz więcej, a na dodatek tracą punkt do klubów z Landshut i Rzeszowa.

Równie ciekawie jest w NASCAR Cup Series, gdzie do końca sezonu zasadniczego pozostały tylko 4 wyścigi. W minioną niedzielę w New Hampshire miejsce w playoffach zapewnił sobie Aric Almirola. Jest to 13 kierowca, który zwyciężał w tym roku w pucharowej serii NASsCAR, co przekłada się na bardzo ciekawą sytuację w tabeli. O tytuł podczas ostatnich 10 wyścigów będzie mogło zawalczyć jedynie 16 zawodników. To oznacza, że zostały tylko 3 miejsca, a chętnych na nie jest kilku. Liderem klasyfikacji punktowej jest Denny Hamlin, który jak na razie ani razu nie znalazł się w "alei zwycięzców". Jeżeli sierpniowe wyścigi będą równie nieprzewidywalne jak te wcześniejsze, to Hamlin musi postarać się o wygraną by po raz kolejny powalczyć o mistrzostwo.

To będzie niezwykle ekscytujący sierpień - spędźcie go z Motowizją!