Roland-Garros od niedzieli w Eurosporcie. Każdy mecz na żywo i na żądanie w Eurosporcie Extra w Playerze

W niedzielę rozpocznie się drugi w sezonie turniej Wielkiego Szlema, Roland-Garros. Każdy mecz paryskiego turnieju dostępny będzie na żywo i na żądanie w Eurosporcie Extra w Playerze, a najważniejsze spotkania – w tym mecze z udziałem Igi Świątek – transmitowane będą na antenach Eurosportu.

Tegoroczny Roland-Garros potrwa od 28 maja do 11 czerwca. Wszystkie mecze turnieju dostępne będą na żywo i na żądanie w Eurosporcie Extra w Playerze, a najważniejsze spotkania na antenach Eurosportu. Meczom z udziałem Igi Świątek towarzyszyć będzie studio prowadzone przez Piotra Karpińskiego, w którym swoimi spostrzeżeniami dzielić się będą m.in. Maciej Synówka i Dawid Celt. Wysłannikiem TVN Warner Bros. Discovery w Paryżu będzie Paweł Kuwik.

Podczas meczów Roland-Garros widzowie usłyszą m.in. Karola Stopa, Lecha Sidora, Dawida Olejniczaka, Michała Lewandowskiego, Witolda Domańskiego, Marka Furjana, Dawida Żbika, Macieja Łuczaka i Huberta Błaszczyka. Jak zawsze podczas relacji z Wielkiego Szlema najważniejsze wydarzenia z Paryża analizować będą fantastyczni eksperci: Barbara Schett, Chris Evert, Mats Wilander, John McEnroe, Alex Corretja i Tim Henman. 

Ich analizy, wywiady z tenisistkami i tenisistami, specjalne relacje z Paryża, a także najbardziej spektakularne zagrania będą codziennie publikowane zarówno na nowej stronie eurosport.pl, jak i w mediach społecznościowych Eurosportu. Na Facebooku i Twittterze Eurosportu użytkownicy będą mogli obejrzeć kolejną odsłonę cyklu „Stopa na korcie”. W odcinkach poświęconych Roland-Garros Karol Stopa przeprowadza widzów przez historię polskich występów w stolicy Francji, opowiada o jednej z największych sensacji turnieju, a także wraca pamięcią do wyjątkowego wydarzenia z udziałem Matsa Wilandera.

Na czas Roland-Garros uruchomiony zostanie kanał Eurosport 4K, który pokaże w najwyższej jakości mecz rozgrywane na korcie centralnym im. Philippe’a Chatriera. W niedzielę 28 maja kanał wyemituje powtórkę ubiegłorocznego finału singla kobiet wygranego przez Igę Świątek. 

Żaden turniej Wielkiego Szlema nie kojarzy się polskim kibicom tak dobrze jak Roland-Garros. To właśnie na paryskich kortach Iga świątek odniosła pierwsze wielkie zwycięstwo w karierze. W 2020 roku Polka zachwyciła tenisowy świat i zdobyła pierwszy tytuł wielkoszlemowy w karierze. Rok temu raszynianka powtórzyła to osiągnięcie. W niedzielę Iga Świątek wróci na korty im. Rolanda Garrosa, aby – jako liderka rankingu WTA i zdecydowana faworytka – bronić tytułu. W gronie największych rywalek Polki należy wymienić Białorusinkę Arynę Sabalenkę (2. WTA), reprezentującą Kazachstan Jelenę Rybakinę (4. WTA) oraz Jessicę Pegulę ze Stanów Zjednoczonych (3. WTA).

W Paryżu na pewno zobaczymy również Huberta Hurkacza, Magdę Linette, Magdalenę Fręch i występujących w deblu Jana Zielińskiego i Alicję Rosolską.