Roland-Garros – święto tenisa na żywo tylko na antenach Eurosportu

Żaden turniej Wielkiego Szlema nie kojarzy się nam tak dobrze jak Roland-Garros. To właśnie na paryskich kortach Iga Świątek zachwyciła tenisowy świat w 2020 roku zostając pierwszą w historii polską mistrzynią wielkoszlemową w singlu. W ubiegłym roku, już jako liderka rankingu i największa gwiazda damskiego tenisa, ponownie wygrała. Czy w 2023 znów zostanie królową Paryża? Transmisje Roland-Garros od 28 maja do 11 czerwca wyłącznie w Eurosporcie 1, Eurosporcie 2 i Playerze.

Tegoroczny turniej na kortach im. Rolanda Garrosa rozpocznie się 28 maja. Wcześniej rozegrane zostaną kwalifikacje. W drabince głównej na pewno zobaczymy broniącą tytułu Igę Świątek, a także Magdę Linette i Huberta Hurkacza. W Paryżu pojawią się również największe gwiazdy światowego tenisa na czele z Novakiem Djokoviciem. O 15. tytuł powinien powalczyć niesamowity Rafael Nadal. Finał singla kobiet zaplanowany jest na sobotę 10 czerwca, a mecz o tytuł mężczyzn zostanie rozegrany w niedzielę 11 czerwca.

Widzowie Eurosportu będą mogli obejrzeć najważniejsze mecze paryskiego turnieju, w tym oczywiście spotkania z udziałem Igi Świątek. Roland-Garros skomentują znakomici eksperci na czele z Karolem Stopą, Lechem Sidorem, Dawidem Olejniczakiem, Markiem Furjanem i Michałem Lewandowskim.