Rok marzeń: świętujemy rok do igrzysk w Paryżu specjalnymi programami

Niemal sześć lat po przyznaniu stolicy Francji organizacji igrzysk olimpijskich, wspólna podróż do Paryża na antenach i platformach Warner Bros. Discovery nabiera rozpędu. Celebrujemy rok do igrzysk specjalnymi programami na czele z wyjątkowym dokumentem „Paris, La Vie Sportive”. To fascynująca opowieść o sportowej historii Paryża w ciągu ostatnich stu lat, czyli odkąd igrzyska ostatni raz zawitały nad Sekwaną.

Narratorem tej niesamowitej opowieści jest legenda francuskiej piłki nożnej, mistrz świata z 1998 roku i mistrz Europy z 2000 roku Thierry Henry. „Paris, La Vie Sportive” to dwa 60-minutowe odcinki, w trakcie których widzowie mogą spotkać się z wybitnymi sportowcami, takimi jak piłkarze Emmanuel Petit i Marcel Desailly, tenisiści Mats Wilander i Yannick Noah, czy kolarz Eddy Merckx.

Rok do igrzysk w Paryżu podkreśla również program „One Year to Dream”, który zawiera wywiady ze specjalnymi gośćmi takimi jak: szef komitetu organizacyjnego Paris 2024 Tony Estanguet, pięciokrotny medalista olimpijski w judo Teddy Riner, dziewięciokrotny mistrz świata w BMX Matthias Dandois i medalistka olimpijska w szermierce Ysaora Thibus. Widzowie Eurosportu i Eurosportu Extra w Playerze mogą również poznać wybranych sportowców w programie „The Olympians”.

Na drodze do igrzysk olimpijskich w Paryżu widzowie Eurosportu mogą również zobaczyć program „Super Six”, przedstawiający historie sześciu sportowców i wyzwania, z którymi muszą się mierzyć marząc o olimpijskim złocie. W 2024 roku planowana jest również 25-odcinkowa seria „Athletes to Watch”.

Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024 odbędą się w dniach 26 lipca – 11 sierpnia 2024. Z Tokio Polacy przywieźli 14 medali, w Paryżu liczymy na powtórzenie sukcesu. Największe nadzieje medalowe wiążemy z siatkówką, lekkoatletyką oraz wspinaczce na czas, która w Paryżu zadebiutuje na igrzyskach jako oddzielna konkurencja medalowa.