POCZĄTEK JESIENI POD ZNAKIEM BUNDESLIGI

Nowy sponsor, dwie nowe drużyny, ale wysoki poziom rozgrywek i wielkie emocje po staremu. W ostatnich dniach sierpnia startuje Bundesliga szczypiornistów i podobnie jak w ubiegłych latach kibice w naszym kraju cały sezon najsilniejszej ligi na Starym Kontynencie zobaczą na żywo wyłącznie w Sportklubie!

Oficjalnie Liqui Moly Handball Bundesliga w sezonie 2019/20 zainaugurowana zostanie 21 sierpnia o godz. 19.30 spotkaniem o Superpuchar Niemiec, w którym mistrzowie kraju, szczypiorniści Flensburga-Handewitt, zmierzą się ze zdobywcami ostatniego Pucharu Niemiec, THW Kiel. Wielkie emocje gwarantowane! Miejmy nadzieję, że będą one jedynie przystawką przed daniem głównym, czyli 34 kolejkami zaciętej walki o mistrzostwo. Już dzień po meczu o Superpuchar na antenie Sportklubu premierowa kolejka Bundesligi, a w niej na początek spotkanie beniaminka HSG Nordhorn-Lingen z Bergischer HC.

Pierwsza transmisja w nowej kampanii z udziałem gigantów europejskiego szczypiorniaka już w niedzielę 25 sierpnia podczas meczu Melsungen – Flensburg-Handewitt. A później… róg obfitości rozwiąże się na dobre. Cztery dni potem (29 sierpnia) wielki szlagier SG Flensburg-Handewitt – Rhein-Neckar Löwen, w kolejnym tygodniu SC Magdeburg – THW Kiel, a pod koniec września kolejne gwiezdne wojny, podczas których „Gladiatorzy” z Magdeburga staną w szranki z „Lwami” z Mannheim.

Najbliższy sezon zapowiada się wyjątkowo, „na papierze” bowiem przynajmniej trzy drużyny zgłaszają swoje aspiracje do złota. Przede wszystkim Flensburg-Handewitt, który o trzecie z rzędu mistrzostwo walczył będzie ze ściągniętym do klubu Michałem Jureckim. Najpoważniejszym rywalem „Wikingów” wydaje się być Rhein-Neckar Löwen, który również wzmocnił się przed sezonem m.in. wracającym z Paryża Uwe Gensheimerem. I wreszcie THW Kiel, które nie poczyniło wielkich transferów i musiało przede wszystkim łatać obsadę bramki, którą opuścił Andreas Wolff (przeprowadzka do PGE VIVE Kielce). Na miejsce golkipera reprezentacji Niemiec do Kilonii ściągnięto z Magdeburga Dario Quenstedta. Cały sezon najlepszych europejskich ligowych rozgrywek w piłce ręcznej na żywo tylko w Sportklubie!

Najbliższe plany transmisyjne Sportklubu z Liqui Moly Handball Bundesligi:
HSG Nordhorn-Lingen – Bergischer HC / 22 sierpnia, godz. 19.00
MT Melsungen – SG Flensburg-Handewitt / 25 sierpnia, godz. 16.00
SG Flensburg-Handewitt – Rhein-Neckar Löwen / 29 sierpnia, godz. 19.00
Rhein-Neckar Löwen – Bergischer HC / 3 września, godz. 19.00
SC Magdeburg – THW Kiel / 7 września, godz. 18.10
Frisch Aau! Göppingen – Füchse Berlin / 8 września, godz. 13.30
SC Magdeburg – Rhein-Neckar Löwen / 22 września, godz. 13.30
TSV Hannover-Burgdorf – SG Flensburg-Handewitt / 26 września, godz. 19.00