PLANETE+ PRZEDSTAWIA NIEZWYKŁE PROGRAMY

Już w maju kanał Planete+ przedstawi wyjątkowe programy. Jednym z nich będzie wyprawa w sam środek epidemii, by zbadać jej przyczyny - „Łowcy wirusów – jak powstrzymać epidemię” oraz prężnie zrealizowany dokument o budowie i historii katedry Notre Dame w Paryżu w reżyserii Emannuela Blanchard’a – „Jak budowano Notre Dame”.

ŁOWCY WIRUSÓW – JAK POWSTRZYMAĆ EPIDEMIĘ

Jak to się dzieje, że nauka jak nigdy dotąd ma wpływ na nasze życie, a mimo to epidemie tajemniczych chorób wybuchają znienacka z natężeniem dotąd niespotykanym? W jaki sposób walczyć z nowymi chorobami? Jak im zapobiegać? Nad czym obecnie pracują wirusolodzy i epidemiolodzy?

EMISJA: 1 MAJA, GODZ. 22:00

JAK BUDOWANO NOTRE DAME

Katedra Notre-Dame - wysokobudżetowy dokument o powstawaniu tej niezwykłej świątyni, w którym znakomita narracja podparta jest zręcznymi rekonstrukcjami fabularnymi i animacjami komputerowymi. 7 wieków historii Francji ukazanych w precyzyjnych szczegółach - od momentów glorii aż do najczarniejszych chwil. Opowiedziane przez fachowców, poczynając od kamieniarstwa, kończąc na filozofii.

EMISJA: 18 MAJA, GODZ. 22:00

W ofercie Planete+ nie zabraknie również formatów z cyklu Nauka i Technika. 12 maja zostanie wyemitowany film dokumentalny „Zagrożone miasta”.  Opowieść o trzech wyspiarskich miastach – Wenecji, Tokio i Nowym Jorku, które od wieków zmagają się z żywiołami. Pasma kanału Planete+ to również Hit Planete+, w którym znajdziemy „Złoto – 6 tysięcy lat ludzkiej obsesji”. Wciągająca opowieść o fenomenie popularności złota –  metalu, który od kilku tysięcy lat wzbudza w ludziach największe pożądanie.

ZAGROŻONE MIASTA

Wzniesienie miasta na wyspach wymaga wielkiego wysiłku i zastosowania specjalnych technik budowlanych. Wenecja, Tokio i Nowy Jork są stale narażone na powodzie i trzęsienia ziemi. Naukowcy, architekci i inżynierowie od lat udoskonalają systemy zabezpieczeń przed niszczycielską siłą żywiołów. Ich starania nie zawsze przynoszą rezultaty, o czym boleśnie przekonała się Wenecja w 2019 roku.

EMISJA: 12 MAJA, GODZ. 22:00

ZŁOTO –  6 TYSIĘCY LAT LUDZKIEJ OBSESJI

Jak zaczęła się oszałamiająca kariera złota? Dlaczego właśnie ten metal został uznany przez człowieka za tak cenny, że jest gotowy na wszystko, by go zdobyć? Żądza złota pcha ludzi do wojen, zbrodni i dalekich wypraw. Złota biżuteria od czasów starożytnych podkreśla prestiż właściciela, a monety i sztabki traktuje się jako najlepszą lokatę kapitału. I to się raczej nie zmieni. Przekonaj się, dlaczego. 

EMISJA: 17 MAJA, GODZ. 22:00

Planete+ to polski kanał dokumentalny, który proponuje szereg pasm tematycznych: Nauka i technika, Szok dok, Historia, Biografie, Dzika Natura, Odważni, Nie tylko seks oraz Hit Planete+. Stacja trafia do atrakcyjnej miejskiej widowni AFF 136 (A16-49 C50K+), w której dopasowanie względem poprzedniego roku wzrosło o 15%. Ponadto w marcu udział w miejskiej grupie wyniósł 0,1% SHR w porównaniu z marcem zeszłego roku jest to wzrost udziału widowni o 14%.

DANE: NAM, AFF vs A16-49, Q1 2020 vs Q1 2019, SHR% A16-49 C50K+ III 2020 VS III 2019, 06:00:00-25:59:59.