PLANETE+ PREZENTUJE TOP FORMATY NA GRUDZIEŃ 2019/STYCZEŃ 2020!!!

ORIGAMI - UKRYTY KOD WSZYSTKIEGO

Dziedzina, która łączy starożytność z nowoczesnością, Daleki Wschód z całym światem, japońską tradycję z nowoczesną matematyką – origami. Jedna kartka papieru, zero kleju, zero nożyczek. Zobacz klasyczne metody składania papieru oraz doświadcz nowych algorytmów, według których możliwe jest złożenie wszystkiego np. katedry Notre-Dame lub naturalnej wielkości lwa.  

PREMIERA: 24 GRUDNIA, GODZ. 22:00

POLSKA Z GÓRY 3 ODC. 13 – MAZURY ZACHODNIE

Odcinek specjalny powstały w wyniku „Plebiscytu Polska z Góry 3” - widzowie głosują na swoje miejscowości, a zwycięska lokalizacja pojawia się w odcinku. W tej edycji jest to Nowy Świat.

Nowy Świat to najmniejsza wieś w powiecie brodnickim, położona w malowniczym leśnictwie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Wieś znajduje się w granicach obszaru funkcjonalnego „Zielone Płuca Polski” na terenie trzech województw: kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego. Kraina dzikiej przyrody pełnej zwierzyny i grzybów, zagubionych leśnych jezior, jarów.

PREMIERA: 30 GRUDNIA, GODZ. 19:00

JAK POSKROMIĆ KWANTY?

Kwantowe komputery – czym są, czym będą, co sprawia, że są tak wydajne? Zanurzenie w świat nowoczesnej fizyki – od dyskusji Bohra z Einsteinem, poprzez odkrywanie kolejnych cząstek materii, aż do najnowszych technologii, dzięki którym możliwe będzie odkrycie wielu tajemnic materii i kosmosu.

PREMIERA: 31 GRUDNIA, GODZ. 22:00

DRONEM NAD NIEZNANĄ ANGLIĄ

Anglia – kraj wielu miejsc zamkniętych, niedostępnych dla postronnych. Prywatne rezydencje, obiekty wojskowe, zamknięte dla publiczności wykopaliska i ruiny. A wszystko to da się zobaczyć kamerą podwieszoną pod dronem. Nietypowa seria „z lotu ptaka”, po brytyjsku, rzetelna i dobrze opowiedziana.

PREMIERA: 4 STYCZEŃ 2020, GODZ. 17:00

WIELKIE MIŁOŚCI WIELKICH ARTYSTÓW

Pablo Picasso i Dora Maar, Richard Wagner i Cosima Liszt, Frida Kahlo i Diego Rivera, Rudolf Nuriejew i Erik Bruhn, Johnny Cash i June Carter... 10 par artystów, których burzliwe związki, miłości, rywalizacje i nienawiści zmieniły bieg sztuki. Seria nie tylko o skandalach i love story, ale i o wpływie życia na twórczość.

PREMIERA: 4 STYCZEŃ 2020, GODZ. 22:00

PARYŻ, ROK 1900. MIASTO ŚWIATEŁ

Rok 1900, Paryż. Wystawa Światowa ściąga tu 51 milionów zwiedzających z całego świata. Miasto staje się symbolem nowoczesności, otwartości, demokracji, wiary w rozwój. Wtedy otrzymuje przydomek "miasto świateł". Dokumentalna podróż w sam środek Belle Epoque z wykorzystaniem nieznanych archiwaliów i nowoczesnych technik komputerowych. Zobacz, kiedy tak naprawdę zaczęła się nowoczesność!

PREMIERA: 6 STYCZEŃ 2020, GODZ. 22:00

WIEŻA EIFFLA - HISTORIA NIEZWYKŁEGO ZAKŁADU

Z okazji 130. rocznicy powstania symbolu Paryża - francuski dokument ukazujący nieznane kulisy i historię budowy stalowego kolosa alzackiego inżyniera, który nie bał się wyzwań i sprawił, że stal z prostego materiału budowlanego stała się symbolem nowoczesności i potęgi. A przy okazji zarobił ogromne, zasłużone pieniądze.

PREMIERA: 13 STYCZEŃ 2020, GODZ. 22:00

LUWR - WIĘCEJ NIŻ MUZEUM

10 milionów zwiedzających co roku, 14 kilometrów korytarzy i sal, 40 tysięcy dzieł sztuki, 210 tys. metrów kwadratowych, 22 windy, 75 ruchomych schodów, 10 tysięcy kamiennych stopni. Największy pałac królewski Europy. Jedno z największych muzeów na świecie. Czym jest Luwr? Nowoczesny, błyskotliwy, poglądowy dokument dla ciekawych świata.

PREMIERA: 20 STYCZEŃ 2020, GODZ. 22:00

WODOCIĄGI PARYŻA: JAK TO DZIAŁA?

Czy wodociągi to dobry temat na film dokumentalny? Jeśli to wodociągi Paryża - zdecydowanie tak. Jak sprawić, by wszyscy mieszkańcy miasta mogli zużyć swoje 120 litrów wody dziennie? Jak zapewnić sprawność systemu, składającego się z 2 i pół tysiąca kilometrów rur, ścieków i studzienek? Ile tysięcy osób pracuje 24/7, by Paryż się nie zatkał i nie wysechł? Pouczająca lekcja urbanistyki.

PREMIERA: 21 STYCZEŃ 2020, GODZ. 22:00

Planete+ to polski kanał dokumentalny, który oferuje bogatą różnorodność tematyczną: m.in.: produkcje o sportach ekstremalnych, szokujących biografiach, zagadkach historii, zjawiskach popkulturowych, zachwycającej naturze oraz niezwykłych podróżach. Kanał idealnie trafia w gusta miejskiej widowni AFF 203 (A30-59 C50K+), AFF 184 (A25-59 C50K+) oraz widowni z wyższym wykształceniem AFF 281 (A20-54 Edu High). Ponadto stacja w październiku zgromadziła przed telewizorami 3,8 mln widzów!!!

Dane: NAM, AFF vs A16-49, IX-XI 2019; COV 4+ X 2019.