OBCHODY DNIA ZIEMI Z KANAŁEM NATIONAL GEOGRAPHIC

W kwietniu cuda inżynierii i piękno natury spotkają się ze sobą na antenie National Geographic. W drugim sezonie programu „DNA maszyn” widzowie poznają najbardziej spektakularne osiągnięcia technologiczne – superszybkie pociągi, najnowocześniejszy poduszkowiec czy najpotężniejszy lodołamacz. A komu bliższe są niesamowite dzieła natury, ten powinien zobaczyć propozycje przygotowane z okazji 50. Dnia Ziemi. Od samego rana na widzów czekają najciekawsze produkcje, dotyczące ekologii i piękna przyrody.

DNA MASZYN

PREMIERY W CZWARTKI OD 9 KWIETNIA O GODZ. 21:00

(5x50 min)

Program o wyjątkowych maszynach, pokazujący je w akcji, a także ujawniający sekrety ich konstrukcji i działania za pomocą dopracowanych animacji komputerowych. Gigantyczny samolot transportowy, japoński superekspres, latający statek, najnowocześniejszy poduszkowiec świata, potężny lodołamacz, legendarny włoski supermotocykl – to tylko niektóre z maszyn, które widzowie zobaczą w nowym sezonie programu.

CAR S.O.S.

PREMIERY W SOBOTY OD 4 KWIETNIA O GODZ 16:00

(8x60 min)

Nowy sezon niezwykle popularnej serii „Car S.O.S.”,  w której maniacy motoryzacji Tim Shaw i Fuzz Townshend niezmordowanie remontują klasyki w tajemnicy przed ich właścicielami. Ósmy sezon to osiem dekad motoryzacji – od samochodu, pamiętającego czasy Henry’ego Forda aż po japońskie superauto z lat 90.

DZIEŃ ZIEMI

EMISJA W ŚRODĘ 22 KWIETNIA OD GODZ. 6:00

W tym roku będziemy go obchodzić już po raz pięćdziesiąty. Światowy Dzień Ziemi to okazja, by zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad tym, jak niesamowitym miejscem jest nasza planeta. Już od lat, 22 kwietnia jest także okazją do pochylenia się nad problemami związanymi z zanieczyszczeniem środowiska, wymieraniem gatunków i odpowiedzialnością człowieka za świat, w którym żyje. Kanał National Geographic jak co roku włącza się w świętowanie tego ważnego dnia – już od samego rana na antenie będzie można obejrzeć najciekawsze produkcje ukazujące piękno Ziemi oraz zagrożenia dla środowiska, które pojawiają się w różnych stronach świata.

W ramach specjalnej ramówki widzowie będą też mogli zobaczyć premierową produkcję, która jest kontynuacją hitowego filmu „Jane”, poświęconego życiu Jane Goodall, słynnej badaczki szympansów.

Jane Goodall: nadzieja na przyszłość - premiera w środę 22 kwietnia o godz. 21:00

W 1986 roku badaczka postanowiła skupić się na aktywizmie na rzecz obrony zwierząt i walce o ochronę środowiska. W czasach kryzysu klimatycznego misją Brytyjki stało się przekonanie społeczeństwa, że jeszcze nie jest za późno na zmiany. Ponieważ zbliża się 60. rocznica jej pierwszego przyjazdu do parku narodowego Gombe w Tanzanii, badaczka powraca do swojego ukochanego miejsca, by zastanowić się nad wysiłkami podejmowanymi w celu stworzenia zrównoważonej przyszłości dla naszej planety.