NOWY CYKL FILMOWY „METRO RETRO”

METRO to stacja oferująca rozrywkę pełną przygód i pasji. Kanał gwarantuje dotarcie do atrakcyjnych, męskich grup widzów, do których jest bardzo dobrze dopasowany (AFF = 214 M 35-54 50K+) i może pochwalić się znaczącym wzrostem SHR% (M 35-49) na poziomie 57% w stosunku do analogicznego okresu w poprzednim roku.

METRO słynie z interesujących seriali, programów dokumentalnych, ale także prawdziwych hollywoodzkich hitów filmowych, które są uwielbiane przez widzów stacji. W październiku największą popularnością w grupie M 35-49 cieszył się kultowy horror z 1982 „Coś” (3,92% SHR) z Kurtem Russellem w roli głównej. W grupie komercyjnej (A16-49) najwięcej widzów przyciągnął program rozrywkowy „Fachowcy”, osiągając aż 3,22% SHR!

Już w grudniu na widzów czekać będzie specjalna oferta filmowa w cyklu „METRO RETRO”, która doczeka się swojej kontynuacji także w styczniu 2020! Dzięki tej serii widzowie będą mieli okazję przypomnieć sobie kinowe klasyki minionych lat. Na uwagę zasługują m.in.:

„Ptaszek na uwięzi” – 14 grudnia

Komedia sensacyjna z Melem Gibsonem, który wciela się w postać świadka podczas procesu przeciw mafii narkotykowej. Zostaje on objęty specjalnym programem ochrony i rozpoczyna nowe życie. Jednak po latach gangsterzy wykradają jego prawdziwe dane i postanawiają go odnaleźć.

„Witaj Święty Mikołaju” – 21 grudnia

Prawdziwie świąteczny film, idealny o tej porze roku! Clark Griswold planuje dla swojej rodziny tradycyjne święta Bożego Narodzenia, jednak nieustannie prześladujący go pech znacznie mu tu utrudnia.

„Nieoczekiwana zamiana miejsc” – 25 grudnia

Film opowiada historię dwóch biznesmenów, którzy nie mogąc zgodzić się z sobą, czy sukces jest rezultatem indywidualnych predyspozycji, czy warunków społecznych, postanawiają podjąć zakład. Swojego młodszego, ambitnego wspólnika spychają do nizin społecznych, oddając jednocześnie miejsce w zarządzie firmy pewnemu żebrakowi. Obaj mężczyźni szybko odkrywają intrygę i postanawiają się zemścić.

„Brudny Harry” – 26 grudnia

Amerykański kryminał z Clintem Eastwoodem w roli detektywa Harry’ego Callahana, ścigającego seryjnego mordercę o pseudonimie Skorpion. Rola stworzona przez Eastwooda w tym filmie dała początek słynnemu motywowi w filmach akcji, opierającemu się na postaci odizolowanego gliniarza, który postanawia działać wbrew poleceniom przełożonych.

„Blues Brothers” – 28 grudnia

Po wyjściu z więzienia Jake Blues dowiaduje się, że sierociniec, w którym dorastał może zostać zamknięty z powodu braku płynności finansowej. Razem z bratem postanawia reaktywować ich dawny zespół, by zebrać fundusze na ratowanie przybytku.

Dane: NAM, 06:0025:59, 01.10-31.10.2019 vs. 01.10-31.10.2018, SHR%, AFF vs. A16-49 DayParts, 10.2019 SHR% Programmes