NATIONAL GEOGRAPHIC – BARDZO DOBRY START NAJNOWSZEJ MEGAPRODUKCJI „GENIUSZ”

National Geographic poprzez swoje pasjonujące programy angażuje, inspiruje i skłania widzów, by dowiedzieli się więcej. Dowodem jakościowej i poszukiwanej przez widzów oferty programowej stacji są jej bardzo dobre wyniki oglądalności. Tylko w kwietniu kanał zgromadził przed telewizorami ponad 7,5 mln widzów. W maju National Geographic przygotował kolejne, wyjątkowe propozycje programowe m.in. „Supersamochody w megaprodukcji”, „Sprawa dla Explorera” oraz „Stawka warta tuńczyka”.

GENIUSZ – premierowe emisje w każdą niedzielę o 21:30

„Geniusz” to najnowsza megaprodukcja National Geographic przedstawiająca rozwój kariery i burzliwe życie prywatne jednego z najwybitniejszych naukowców XX wieku - Alberta Einsteina. Inspirująca i pouczająca fabuła oraz najwyższa jakość produkcji ma swoje odzwierciedlenie w wysokich wynikach oglądalności. Tylko dwa premierowe odcinki serialu obejrzało ponad 430 tys. widzów. Ponadto osiągnęły one niemal 1% SHR% w grupie miejskich widzów (A16-49 50K+). Co więcej, w czasie emisji „Geniusza”, premierowe odcinki były najczęściej wybieraną pozycją programową wśród dokumentalnych stacji konkurencyjnych*.  

SUPERSAMOCHODY W MEGAPRODUKCJI – premierowe emisje w poniedziałki o 22:00

Poniedziałkowe wieczory z National Geographic upłyną pod znakiem supersamochodów. Mechanicy Shane i Dan zajmują się przerabianiem luksusowych aut na jeszcze bardziej „wypasione” modele. W nowych odcinkach wezmą na warsztat wyjątkowe marki m.in. Maserati, Porsche, Bentley czy Jaguar, by pokazać, że nawet perfekcyjne auta mogą być jeszcze lepsze. Shane i Dan poprawią nawet ideał!

SPRAWA DLA EXPLORERA – premierowe emisje we wtorki o 23:00

W maju stacja zaprasza również na program „Sprawa dla Explorera”. Seria zabierze widzów w podróż do najbardziej odległych zakątków globu, by ukazać im ważne, aktualne problemy i wydarzenia, skłaniające do refleksji i dyskusji. Zobaczą oni, w jaki sposób nasze życie przeplatane jest wydarzeniami, które wpływają na to, gdzie jesteśmy, gdzie byliśmy i dokąd zmierzamy. Program pokaże m.in. kontrowersyjne działania prezydenta Filipin, Rodrigo Duterte, który wypowiedział wojnę gangom narkotykowym w całym kraju.

STAWKA WARTA TUŃCZYKA – premierowe emisje w środy, od 31 maja o 22:00

W ostatnią środę maja National Geographic  przedstawi nowe emocjonujące odsłony „Stawki wartej tuńczyka”. Gloucester w stanie Massachusetts jest jednym z najstarszych portów morskich w Stanach Zjednoczonych, a od niemal 400 lat domem dla tych, którzy żyją z połowu ryb. Lato to czas, gdy w okolice Gloucester napływa liczna populacja tuńczyka błękitnopłetwego, na której można zarobić fortunę. Jednak konkurencja wśród rybaków jest ogromna, a warunki atmosferyczne sprawiają, że jest to ekstremalnie trudna praca. Seria cieszy się atrakcyjnym profilem widza. Są to przede wszystkim mężczyźni (75%, AFF = 173), przedstawicie kadry managerskiej (23%, AFF = 281) oraz osoby z miast pow. 500 tys. mieszkańców (40%, AFF = 402).

Dane: IV 2017, COV A4+, Reach&Frequency; *pasmo w niedziele 21:30-22:29, A4+, SHR%, Programmes; COV, A4+, Reach&Frequency; Q1 2017, 6:00-25:59, ADH%, Programmes.