NASCAR Xfinity Series i hitowe mecze wczesną wiosną w Sportklubie

15 lutego wyścigiem w Daytona Beach oficjalnie rozpocznie się 39. sezon wyścigów NASCAR Xfinity Series. W tym rok wyjątkowy, bo wszystkie rundy tej ekscytującej serii kibice w naszym kraju zobaczą wyłącznie w Sportklubie. Cały cykl składał będzie się z trzydziestu trzech wyścigów i zakończy na początku listopada na Phoenix Raceway w Avondale.

Do końca marca Sportklub pokaże na swojej antenie aż siedem wyścigów, poza pierwszym z nich w Daytona Beach – wszystkie na żywo. Od 22 lutego będziemy widzieli się z kibicami co tydzień, w każdą sobotę, żeby kolejno emocjonować się zmaganiami w Las Vegas, Fontanie, Avondale, Hampton, Homestead i Fort Worth. NASCAR Xfinity to wyścigi rozgrywane na charakterystycznych owalnych torach, rozsianych po całych Stanach Zjednoczonych. Obecnie wszyscy kierowcy ścigają się trzema modelami samochodów: szóstą generacją Forda Mustanga GT, szóstą generacją Chevroleta Camaro SS lub Toyotą Supra. Każde z aut wyposażone jest w manualną czterobiegową skrzynię, wolnossący ośmiocylindrowy silnik o mocy do 700 KM z momentem obrotowym 700 Nm. Wszystkie te parametry sprawiają, że samochody rozpędzają się do prędkości przekraczającej 300 km/h i w takich warunkach ścigają się oddalone od siebie dosłownie… na centymetry! Wyścigowa wiosna w Sportklubie rozpocznie się z wysokiego C i możemy zapewnić, że w kolejnych miesiącach nie planujemy redukcji biegów.

Plany pierwszych transmisji Sportklubu z NASCAR Xfinity w sezonie 2020:

NASCAR Racing Experience 300 – Daytona International Speedway, 15 lutego, 23.10 

Boyd Gaming 300 - Las Vegas Motor Speedway, 22 lutego, 21.30

Auto Club Speedway, 29 lutego, 21.30 

Phoenix Raceway, 7 marca, 21.30 

Atlanta 250 - Atlanta Motor Speedway, 14 marca, 20.30 

Homestead Miami, 21 marca, 20.00 

My Bariatric Solutions 300 - Texas Motor Speedway, 28 marca, 17.30

Oczywiście sporty motorowe to nie wszystko na co liczyć mogą kibice wczesną wiosną. Poza wyścigami NASCAR Xfinity Series Sportklub przygotował dla swoich widzów szereg transmisji ze szlagierowych potyczek w najlepszych europejskich ligach. Na czoło w tym zestawieniu wysuwa się z pewnością koszykarskie El Clasico, które fani basketu zobaczą na żywo 22 marca (godz. 18.30). Niemniejsze emocje towarzyszyć powinny batalii Realu z Unicają. Zespół Adama Waczyńskiego podejmie u siebie „Królewskich” 1 marca (godz. 18.30). Z kolei w meczu na szczycie Futsal Ekstraklasy nieobliczalna Gatta Active Zduńska Wola zmierzy się z aktualnym mistrzem kraju, Rekordem Bielsko-Biała (7 marca, godz. 18.00), a w szlagierach Bundesligi szczypiornistów Flensburg-Handewitt Michała Jureckiego sprawdzi formę Melsungen (4 marca, godz. 19.00), a THW Kiel nieco słabiej spisującego się w tegorocznej kampanii Rhein-Neckar Löwen (8 marca, godz. 13.30). Wielkie mecze wiosną w Sportklubie!