NASCAR CUP SERIES – NA ŻYWO TYLKO W MOTOWIZJI!

W ubiegłym miesiącu ruszył 75. sezon NASCAR Cup Series. Kibice najpopularniejszej serii wyścigowej Ameryki mogą spać spokojnie. W 2023 i 2024 roku wyścigi NASCAR Cup Series niezmiennie będą transmitowane na antenie Motowizji.

Sezon 2023 w pucharowej serii NASCAR tradycyjnie będzie się składać z 36 wyścigów – 26 sezonu zasadniczego i 10 fazy playoff. Nowego mistrza poznamy w listopadzie na Phoenix Raceway. W maju odbędzie się All-Star Race, tym razem na North Wilkesboro Speedway, klasycznym krótkim owalu. Fani NASCAR od lat liczyli na to, że tor Karolinie Północnej zostanie odrestaurowany i najpopularniejsi kierowcy Ameryki będą mogli ponownie na nim rywalizować. Zupełną nowością w kalendarzu będzie za to runda w Chicago. Pierwszy raz w historii NASCAR Cup Series będzie się ścigać na torze ulicznym.

Kwiecień w NASCAR Cup Series to przede wszystkim rywalizacja na short ovalach. Tournée po krótkich torach rozpocznie rywalizacja w Wirginii na Richmond Raceway. Początek transmisji w niedzielę, 2 kwietnia o 21:30.

W sezonie 2023 na antenie Motowizji obecne są również transmisje Rajdowych Mistrzostw Świata, Rajdowych Mistrzostw Europy i Rallycrossowych Mistrzostwa Świata w najnowszym paśmie stacji - Rally.TV. Rally.TV to efekt współpracy Motowizji z promotorem WRC Promoter GmbH, którego wyłącznym partnerem w Polsce została właśnie Motowizja. Dzięki temu polscy fani otrzymują gwarantowany dostęp do największych emocji związanych ze sportami motorowymi, transmitowanymi na żywo.