MROŻĄCE KREW W ŻYŁACH PREMIERY TYLKO NA KANALE ID POLSKA

We wrześniu, na widzów ID Polska czekają kolejne emocjonujące premiery. Tym razem widzowie spotkają się z niezwykle skutecznymi detektywami z Teksasu, będą śledzić historie mrożących krew w żyłach zbrodni i poznają ludzi, którzy bez względu na niebezpieczeństwa pomogą policji wymierzyć sprawiedliwość.

Lipcowa oferta tajemniczych i intrygujących historii ID Polska trafiła średnio do 2,8 mln widzów, co przełożyło się na udziały w grupie kobiet z miast równe 0,4% SHR (wzrost aż o 70% vs VII 2018 r.). Stacja cieszy się dużym dopasowaniem do jakościowych i zróżnicowanych grup kobiecych, m.in. takich jak kobiety z miast w wieku 25-59, gdzie AFF wynosi 255 czy grupa kobiet w wieku 30-59 Top Management osiągające AFF = 316.

„SPRAWIEDLIWI Z TEKSASU”

Wydawać by się mogło, że hrabstwo Smith w USA to niewyróżniający się niczym małomiasteczkowy Teksas. Jednak liczba popełnionych tam morderstw i brutalnych zbrodni przewyższa znacznie średnią krajową. To hrabstwo ma swoje drugie, mroczne oblicze. Na szczęście we wschodnim Teksasie pracuje zespół niezwykle skutecznych detektywów, którzy w swojej pracy odnoszą spektakularne sukcesy. Ta dynamiczna ekipa emerytowanych detektywów prowadzi nowe śledztwa w sprawie zamkniętych, ale nierozwiązanych spraw. Szeryf J.B.Smith, detektyw Pamela Dunklin i detektyw Joe Rasco wykorzystują swoje zawodowe doświadczenia, wysyłając złoczyńcom wyraźny sygnał, że we wschodnim Teksasie każde przestępstwo zostanie surowo ukarane.
Premiera: 1 września 2019, godz. 21:00.

„SERYJNY MORDERCA: ZŁO WCIELONE”

Amerykańska dziennikarka śledcza Maria Awes dostaje telefon od seryjnego mordercy Todda Kohlheppa. Zabójca twierdzi, że pozbawił życia więcej niż siedem ofiar, za morderstwa których został już skazany. W tej wstrząsającej serii programów Awes jedzie przez całe Stany Zjednoczone na spotkanie z Kohlheppem, który odbywa wyrok w stanowym więzieniu Spartanburg County Detention Center. Kohlhepp ujawnia dziennikarce mrożące krew w żyłach szczegóły popełnionych zbrodni, zarówno tych, które już znamy, ale i aluzyjnie zawiązuje do zupełnie innych morderstw. Dziennikarka jednoczy siły z Johnem Douglasem, wybitnym ekspertem FBI do spraw profilowania przestępców oraz biografem Kohlheppa, Garym Garrettem. Podczas tego zakrojonego na ogromną skalę śledztwa, którego sfilmowanie zajmie dwa lata, Awes chce ujawnić historie znanych i nieznanych ofiar Kohlheppa. A może ten wynaturzony przestępca po prostu kłamie? Czy dziennikarce uda się poznać prawdę o zbrodniach tego okrutnego zabójcy?
Premiera: 6 września 2019, godz. 21:00.

„NAZNACZENI MORDERSTWEM”

Morderstwo nie kończy się samym aktem zabójstwa. Spustoszenie, które zostawia ta okrutna zbrodnia, niszczy życie bliskich, znajomych i przyjaciół ofiary. W tej wstrząsającej serii programów poznamy ogrom zniszczeń emocjonalnych, które ciągnie za sobą morderstwo. Posłuchamy przedstawionych na sali sądowej, w obecności zabójcy, zeznań naocznych świadków i członków rodzin ofiar. Zobaczymy, jakiej huśtawce nastrojów i emocji poddawani są ludzie, którzy stracili znajomego czy bliskiego. Z tej niezwykłej perspektywy spojrzymy na ogrom strat i zniszczeń wyrządzonych jednym morderstwem. Poznamy wstrząsające kulisy popełnionych zbrodni. Jednocześnie przekonamy się, że te straszne tragedie mogą stać się źródłem siły i energii do działania dla tych, którzy muszą w sądzie stanąć twarzą w twarz z mordercą.
Premiera: 12 września 2019, godz. 21:00.

„ŚLEDZTWO NA WŁASNĄ RĘKĘ”

Kiedy bliska nam osoba pada ofiarą morderstwa, smutek i przygnębienie po stracie trudno jest opisać słowami. Ten ogromny ból staje się jeszcze większy, kiedy zbrodnia wciąż pozostaje nierozwiązana, a rodzina, krewni i przyjaciele ofiary nie mogą zamknąć tego tragicznego rozdziału w swym życiu. Dla niektórych te bolesne uczucia są siłą napędową do działania. W tej serii programów zobaczymy, jak ludzie, których bliscy zostali zamordowani, pomagają policji wymierzyć sprawiedliwość. Choć za wszelką cenę chcą poznać prawdę i postawić mordercę przed sądem, to czasami fakty mogą okazać się równie niszczące i pustoszące psychikę jak sama zbrodnia.
Premiera: 23 września 2019, godz. 21:00.

Dane: NAM. 01-31.07.2018 & 01-31.07.2019; SHR% W16-49 C50+; COV 01-31.07.2019, A4+.