Motowizja - nowa seria o historii aut rajdowych i cykl programów dedykowanych Rajdowi Polski

W piątek, 5 czerwca o 20:00 na antenie Motowizji zadebiutuje nowa seria dokumentów – Kultowe Rajdowe. Będzie ona poświęcona najwybitniejszym, najpopularniejszym i najbardziej wyjątkowym rajdówkom na przestrzeni ostatnich dekad.

W pierwszym odcinku widzowie poznają historię rajdowego Citroena 2CV zbudowanego przez legendarnego polskiego konstruktora Tomasza Szczęsnego. Citroen 2CV niewątpliwie ma status kultowego auta, jednak mało komu kojarzy się z motorsportem. Ma jednak sportowe korzenie - wystartował nawet w Rajdzie Dakar.

Kultowe Rajdowe, odcinek 1 – piątek, 5 czerwca, godz. 20.00

Dla wszystkich miłośników rajdów Motowizja przygotowała także specjalną ramówkę związaną z Rajdem Polski. Co prawda ta kultowa impreza w tym roku się nie odbędzie, ale chcąc wynagrodzić kibicom jego brak na Motowizja pokaże m.in. dwa dokumenty o wybitnych polskich kierowcach rajdowych: Kulig - niedokończony rajd oraz Kuzaj - rajdowe życie. Do tego dojdą podsumowania Rajdu Polski z dwóch ostatnich lat, swoimi wspomnieniami podzielą się Wojciech Majewski w autorskim programie Moto Archiwum oraz Kajetan Kajetanowicz w specjalnym wydaniu Motowizja Sport PL. Przypomnimy sobie także wybitnych kierowców oraz pilotów startujących w Rajdzie Polski z serią Motoikony.

Motoikony: Leszek Kuzaj (cz. I i II) – piątek, 12 czerwca, godz. 12:00

Kulig - niedokończony rajd – piątek, 12 czerwca, godz. 20:00

Moto Archiwum Wojtka Majewskiego – sobota, 13 czerwca, godz. 15:30

Moto Archiwum Wojtka Majewskiego – niedziela, 14 czerwca, godz. 15:30

Kuzaj - rajdowe życie – poniedziałek, 15 czerwca, godz. 23:00

Motowizja Sport PL (z Kajetanem Kajetanowiczem) – czwartek, 18 czerwca, godz. 21:00