Mistrzowski zespół ekspertów Eurosportu na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pyeongchang 2018 i Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 były wielkim sukcesem Discovery i Eurosportu. Zaledwie kilka miesięcy po zakończeniu zmagań w stolicy Japonii, czeka nas kolejne wielkie wydarzenie na platformach TVN Grupa Discovery – Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie! Rywalizację o olimpijskie laury transmitować będzie Eurosport, a najwyższy poziom merytoryki zapewnią niesamowici eksperci. Całe igrzyska dostępne będą na żywo i na żądanie w Playerze.

Od 4 do 20 lutego w Pekinie rozegrane zostaną zimowe igrzyska olimpijskie, których całość pokażą w Polsce jedynie platformy TVN Grupa Discovery. Na kanałach linearnych Eurosportu, kanałach dodatkowych oraz w Playerze dostępne będzie aż 850 godzin transmisji – zdecydowana większość z polskim komentarzem.

Sporty zimowe to od lat jeden z filarów Eurosportu, a w tym roku wyjątkowy projekt dla całej TVN Grupa Discovery. Miliony widzów co tydzień z zapartym tchem śledzą występy gwiazd w skokach narciarskich, biathlonie, biegach narciarskich, czy narciarstwie alpejskim. Pokazujemy im całą drogę naszych sportowców do Pekinu i wraz z nimi przygotowujemy się do najważniejszego wydarzenia sezonu. Igrzyska, walkę o medale i pasjonującą rywalizację będziemy przeżywać w towarzystwie prawdziwego dream teamu ekspertów Eurosportu. Bardzo się cieszę, że ci znakomici specjaliści, legendy swoich dyscyplin, zdecydowali się towarzyszyć nam w tym wyjątkowym przedsięwzięciupowiedziała Dorota Żurkowska, dyrektor Eurosportu w Polsce.

Eurosport po raz kolejny zgromadził niesamowitą drużynę ekspertów, którzy przeprowadzą widzów przez wydarzenia z olimpijskich aren w Pekinie, dzieląc się swoim doświadczeniem i wiedzą. Wszystko, co najważniejsze na igrzyskach analizować będzie między innymi Justyna Kowalczyk – dwukrotna mistrzyni olimpijska, multimedalistka igrzysk i mistrzostw świata oraz czterokrotna triumfatorka klasyfikacji generalnej Pucharu Świat. Widzowie Eurosportu, Playera oraz Metra będą mogli usłyszeć królową polskich nart już na początku stycznia, gdy skomentuje dwa finałowe wyścigi Tour de Ski.

Tajniki biathlonu zdradzi wicemistrz olimpijski z Turynu i mistrz świata z Anterselvy, Tomasz Sikora. Najlepszy polski biathlonista w historii będzie gościem studia, a także – podobnie jak przez cały sezon – komentatorem w duecie z Tomaszem Jarońskim.

Oczy polskich kibiców będę w Pekinie zwrócone przede wszystkim na skocznię. O ulubionej dyscyplinie zimowej Polaków opowiadać będą między innymi Magdalena Pałasz, Jakub Kot, Krzysztof Biegun i Wojciech Topór. Zawody komentować będzie niezastąpiony duet Marek Rudziński i Igor Błachut, który będzie częścią ekipy Eurosportu w Pekinie.

Dużo emocji czeka widzów także na lodzie. Hokejowym ekspertem Eurosportu podczas igrzysk w Pekinie będzie jeden z najwybitniejszych polskich hokeistów w historii, Mariusz Czerkawski. Rywalizację w łyżwiarstwie szybkim analizować będzie Katarzyna Woźniak, brązowa medalistka olimpijska z Vancouver i srebrna z Soczi.

Eksperci będą pojawiać się w studiach, komentować wybrane starty, a także analizować wydarzenia z Pekinu w kanałach i platformach TVN Grupa Discovery.

Od początku sezonu zimowego widzowie kanałów i platform TVN Grupa Discovery mogą śledzić konkursy i kwalifikacje w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wszystkie zawody rozgrywane poza Polską transmitowane są w TVN, Eurosporcie 1 i Playerze, a kwalifikacje oraz konkursy w Polsce relacjonuje Eurosport 1 i Player. Niezrównana oferta zimowa TVN Grupa Discovery obejmuje także między innymi Puchar Świata w narciarstwie alpejskim, biathlonie, biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, narciarstwie dowolnym i snowboardzie.