Mistrzostwa świata w lekkoatletyce w sierpniu w Eurosporcie

Od 19 do 27 sierpnia w Budapeszcie rozegrane zostaną mistrzostwa świata w lekkoatletyce. W ubiegłym roku w Eugene Polacy zajęli 8. miejsce w klasyfikacji medalowej, zdobywając jeden złoty i trzy srebrne medale. Mistrzem świata w rzucie młotem – po raz piąty z rzędu – został Paweł Fajdek. Z wicemistrzostwa świata mogli cieszyć się Wojciech Nowicki (rzut młotem) oraz Katarzyna Zdziebło (chód na 20 km i na 35 km). Czy w tym roku biało-czerwonym uda się poprawić te wyniki?

Największe nadzieje na medale możemy wiązać ze startami młociarzy. Wojciech Nowicki, który w 2021 roku sięgnął po złoto igrzysk olimpijskich, jest zdecydowanym liderem światowych tabel. Paweł Fajdek odnotowuje co prawda nieco gorsze wyniki, ale nieraz pokazał, że na mistrzostwach świata nie ma sobie równych. O kolejne, piąte w karierze, mistrzostwo świata powalczy też trzykrotna mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk. Szanse na podium w chodzie ma bez wątpienia Katarzyna Zdziebło. Na bieżni będzie obserwować starty Natalii Kaczmarek w biegu na 400 metrów oraz sztafety kobiet 4x400 metrów. Z kolei w wieloboju nasze oczy będą zwrócone na Adriannę Sułek.

Widzowie Eurosportu zobaczą pełne relacje z najważniejszej imprezy lekkoatletycznej w sezonie. Rywalizację skomentują Marek Rudziński i Janusz Rozum. Tegoroczne mistrzostwa świata to kluczowe wydarzenie poprzedzające igrzyska olimpijskie w Paryżu, które odbędą się w dniach 26 lipca – 11 sierpnia 2024 r.