LISTOPAD I GRUDZIEŃ PEŁEN TAJEMNIC, STAROCI, ANTYKÓW I AUKCJI W DISCOVERY HISTORIA

W nadchodzących miesiącach na widzów czekają kontynuacje kultowych serii. We wtorki o 22:00 Drew Pritchard, razem ze swoim zespołem konserwatorów, nada nowe życie starym i rzadkim znaleziskom w 4. sezonie Łowców Staroci: Renowacje. Z kolei w środy o 22:00 jedyny w swoim rodzaju Don Wildman odkryje przed widzami relikty najwspanialszych instytucji kultury świata w kolejnej odsłonie Muzealnych Tajemnic. Natomiast w niedzielę o 22:00 na widzów wciąż będzie czekać podwójna dawka historii w programie Zoom Na Architekturę

W czwartki o 22:00 widzowie będą mieli okazję zobaczyć ostatnie odcinki Tropicielek Rodzinnych Historii, a od 11 listopada, zaprosimy na 15. sezon Łowców Staroci (kontynuacja w grudniu). Drew Pritchard wyruszy w kolejną trasę, szukając ciekawych rzeczy z zabytkowych posiadłości, niezależnie od tego czy jest to starodawny komin ze średniowiecznego dworu, czy szklana kopuła z wiktoriańskiej oranżerii. To, co dla jednych wydaje się bezwartościowe, dla niego jest skarbem architektury.

Od poniedziałku do piątku o godzinie 16:00 kontynuujemy aukcyjne pasmo w programie Walka o Bagaż, w którym bohaterowie jeżdżą na aukcje z nadzieją, że te okażą się dla nich lukratywne. Pod młotek trafia tam wiele cennych przedmiotów. 10 listopada będzie miał premierę 5. sezon programu.

Pozostając w temacie cennych staroci zapraszamy na premierę dwóch sezonów Skarbów z Szopy (kontynuacja w grudniu). Już od 1 listopada, codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00  Henry Cole i Sam Lovegrove będą przeczesywać szopy Wielkiej Brytanii, szukając w nich okazji, czyli czegoś, co mogliby tanio kupić, odświeżyć i sprzedać z zyskiem.

W listopadzie przygotowaliśmy także wyjątkowe maratony. 1 listopada w Dzień Wszystkich Świętych od 09:00 do 11:00 zostanie wyemitowana seria Strażnicy Pamięci, która jest niezwykłą opowieścią o poszukiwaniu tożsamości ofiar Holocaustu. Natomiast od 11:00 do 18:00 w programie Tropicielki Rodzinnych Historii, dwie genealożki, Kinga i Karolina, będą rozwiązywać zagadki dotyczące przeszłości osób poszukujących odpowiedzi o swoich przodkach. 3 listopada 1957 roku w kapsule Sputnik 2 została wystrzelona na orbitę okołoziemską suczka Łajka. W założeniach eksperymentu nie przewidywano sprowadzenia psa z powrotem na Ziemię i Łajka zmarła w czasie lotu. Na ten dzień o godz. 11:00 przygotowaliśmy pokaz dokumentu Rakieto, Leć! Z Dżungli Do Gwiazd, a o 13:00 Podniebni Szpiedzy. W Narodowe Święto Niepodległości, 11 listopada od 13:00 do 18:00 po raz pierwszy w Discovery Historia wyemitujemy program dokumentalny Pierwsze Damy PRL, w którym widzowie będą mieli okazję zobaczyć życie żon I sekretarzy, premierów i ministrów –  tych znanych i tych pozostających w cieniu mężów. Wokół ich życia przez lata narosło wiele mitów. Co było jednak prawdą, a co tylko plotką? 20 listopada przypada rocznica rozpoczęcia procesów norymberskich. Dlatego od 14:00 do późnych godzin nocnych widzowie będą mieli okazję obejrzeć serię dokumentalną Ludzie Hitlera oraz film dokumentalny Hitler Kontra Picasso i Spółka. Ostatni maraton tego miesiąca zaplanowany jest 22 listopada, czyli w rocznicę śmierci prezydenta Stanów Zjednoczonych, Johna F. Kennedy’ego. Od 22:00 pokażemy kolejno dokumenty: JFK: Zabójstwo Na Zlecenie Mafii? oraz Taśmy Kennedy'ego, a o 24:00 po raz pierwszy na antenie Discovery Historia pojawi się dokument Ameryka Nierówności. Na zakończenie maratonu  Jackie Kennedy: Walka o Prawa Obywatelskie.

Dzięki polskim premierom oraz wyjątkowym maratonom początek grudnia zapowiada się naprawdę ekscytująco. Pablo Escobar urodził się 01.12.1949, a więc w tym roku obchodziłby swoje 72 urodziny. Natomiast 02.12.2021 minie już 28 lat od jego śmierci. Dlatego w tych dniach – 1 i 2 grudnia od 10:00 – w Discovery Historia zaplanowane są maratony dwóch sezonów programu Miliony Escobara.

W grudniu przygotowaliśmy premiery dwóch polskich produkcji. Pierwsza z nich, to seria PrzeTwórcy – premiera 4 grudnia o godz. 10:00, emisja w każdą sobotę i niedzielę. Wiele osób uważa, że większość przedmiotów ma tylko jedno życie i ograniczoną liczbę zastosowań. Tymczasem bohaterowie programu udowadniają, że tak nie jest. Zobaczymy prawdziwe historie Polaków z różnych zakątków kraju, którzy udowodnią, że z pozornie bezużytecznych odpadów można zrobić coś pięknego i funkcjonalnego. Drugim programem jest sensacyjny serial dokumentalny nominowanej do Oscara Anety Kopacz, ART-B. Made in Poland, o życiu i karierze, wzlotach i upadkach właścicieli jednej z największych prywatnych firm w historii Polski. Art-B w latach 1990-1992 stworzyła sieć sześciuset firm-córek w pięćdziesięciu krajach świata. Spółka osiągnęła obrót 22,5 miliarda dolarów w ciągu osiemnastu miesięcy, co jest lepszym wynikiem niż obrót Orlenu w 2015 roku. Narratorem serialu jest Andrzej Gąsiorowski oraz jego partner biznesowy i przyjaciel – Bogusław Bagsik. Premiera 8 grudnia, o godz. 22:00.

Okres świąteczny oraz koniec roku będą wypełnione specjalnymi programami oraz produkcjami pełnymi radości. W dzień Wigilii Bożego Narodzenia od wczesnych godzin porannych do późnych godzin nocnych widzowie będą mieli okazję odkryć tajemnice Starożytnego Egiptu oraz Chrześcijaństwa. Od 06:00 pokażemy trzy wyjątkowe dokumenty: Odkrycie Nowego Grobowca w Egipcie oraz Otwarcie Drugiego Grobowca Tutanchamona. Od 09:00 do 12:00 oraz od 15:00 do 18:00 czekają odcinki serii Jak Świat Się Śmieje. Z kolei od 12:00 do 15:00 poznamy sekrety niezwykłych budowli w programie Zoom Na Architekturę. O godzinie 18:00 po raz pierwszy na antenie Discovery Historia zostanie wyemitowany odcinek specjalny Wyprawa w Nieznane: Egipt z udziałem odkrywcy Josha Gatesa, który szuka starożytnych obiektów i mumii. Po raz pierwszy otworzy też sarkofag. Natomiast o 19:00 obejrzymy Nieznaną Historię Egiptu. Kolejną unikatową premierą tego dnia będzie dwuodcinkowa seria Prawda Czy Legenda – premiera o godzinie 20:00. Następne pozycje to Maria Z Nazaretu oraz Kim Był Jezus?.

W Święto Bożego Narodzenia od 06:00 do 10:00 widzowie będą mogli obejrzeć programy: Jezus. Brakujący Życiorys, Cała Prawda o Jezusie oraz Watykan – Za Zamkniętymi Drzwiami. O godzinie 14:00 zostanie wyemitowany odcinek z serii Wielcy Papieże. Natomiast o 17:35 będzie premiera szczególnego filmu dokumentalnego Francesco. Jak sama nazwa wskazuje, przedstawia on postać głowy kościoła katolickiego – papieża Franciszka. Film zawiera wywiady m.in. z bratankiem papieża, Jose Ignacio Bergoglio oraz papieżem Benedyktem XVI. Jednak to nie wszystko, co przygotowaliśmy tego dnia, ponieważ na widzów czekać będą jeszcze programy powtórka programu Kim Był Jezus? oraz Cała Prawda o Jezusie.

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Widzowie, którzy nie mieli okazji wcześniej obejrzeć dokumentów, będą mieli okazję nadrobić zaległości, bowiem powtórzymy takie pozycje, jak: Francesco, Prawda Czy Legenda, Wielcy Papieże oraz Jak Świat Się Śmieje.

Natomiast w Sylwestra dla wszystkich, którzy cenią sobie poczucie humoru i lubią się pośmiać już od rana przygotowaliśmy wyjątkową ramówkę wypełnioną maratonami programów Jak Świat Się Śmieje oraz Co Za Kabaret!.

W Discovery Historia w Nowy Rok wchodzimy z uśmiechem!